پروتز باسن: بهترین راه بزرگ کردن یا کوچک کردن سایز باسن

جدیدترین روش برای جوانسازی پوست و صورت(تزریق ژل یا فیلر)
تزریق ژل یا فیلر|جدیدترین متدها برای جوانسازی پوست و صورت
ژوئن 12, 2019
لیفت سینه : موثرترین روش برای بالا بردن و افزایش حجم سینه
لیفت سینه : موثرترین روش برای بالا بردن و افزایش حجم سینه
ژوئن 12, 2019

پروتز باسن: بهترین راه بزرگ کردن یا کوچک کردن سایز باسن

پروتز باسن: بهترین راه بزرگ کردن یا کوچک کردن سایز باسن

پروتز باسن: بهترین راه بزرگ کردن یا کوچک کردن سایز باسن

اندازۀ باسن اشخاص، تا حد زیادی، به ژنتیک آن ها بستگی دارد؛ استخوان بندی و چگونگی ذخیرۀ چربی در بدن فُرمِ پایین تنۀ شخص را تعیین می کند. رژیم غذایی سالم و ورزش باعث می شود به وزن ایده آل برسید، عضلات تان قوی تر و حجیم تر گردد و اندام متناسبی داشته باشید. اما بسیاری از زنان، با وجود تلاش فراوان، همواره از شکل باسن شان راضی نیستند. فرم و اندازۀ باسن تاثیرِ مهمی بر زیبایی و جذابیتِ اندام دارد.

خوشبختانه راه های متعددی برای غلبه بر عوامل ژنتیکی و بالا کشیدن باسن و کاهش و افزایشِ سایز آن وجود دارد. لیفت و بزرگ کردنِ باسن با استفاده از ورزش نیز امکان پذیر است، اما بسیار زمان بر است و میزان تغییر سایز آن، در مقایسه با انواع روش های لیفت و فرم دهی باسن، بسیار ناچیز است.

در این مقاله، به انواع جراحی زیبایی باسن، از جمله لیپوساکشن باسن، لیفت باسن، پروتز باسن و لیفت برزیلی باسن خواهیم پرداخت و معایب و مزایای هر یک را برخواهیم شمرد تا با آگاهی کامل، بهترین روش را انتخاب کنید.

پروتز باسن

پروتز باسن

پروتز باسن

پروتز باسن یکی از پرطرفدارترین روش های بزرگ کردنِ باسن به شمار می رود. در این روش، از ایمپلنت یا پروتزهای سیلیکونی برای افزایش سایز باسن استفاده می شود. هیچ از یک ایمپلنت های باسن از سوی سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) تایید نشده اند، در عین حال، تعداد طرفداران آن روز به روز افزایش می یابد.

ماندگاری نتیجۀ پروتز باسن دائمی است، اما ممکن است ایمپلنت ها پس از مدتی جابه جا شوند یا بشکنند. برای برگرداندنِ پروتز ها به جای طبیعی شان یا تعویض آن ها به عمل جراحی مجدد نیاز خواهید داشت. از عوارض پروتز باسن می توان به بروز عفونت، واکنش آلرژیک و انقباض کپسولی اشاره کرد.

لیفت باسن برزیلی

لیفت باسن برزیلی

لیفت باسن برزیلی

جراحی لیفت برزیلی یکی از روش های انتقال چربی به باسن به شمار می رود که بدون استفاده از پروتز تا ایمپلنت سایز و شکل باسن را افزایش می دهد. این روش پرطرفدارترین و بی خطرترین روش بزرگ کردن باسن به شمار می رود. در این روش، چربی اضافه را با روش لیپوساکشن از پهلوها، شکم و ران ها برداشته و به باسن تزریق می شود. از این طریق، چربی های اضافۀ دیگر قسمت ها نیز زدوده می شود. روش لیفت برزیلی برخی چین و چروک ها را نیز از بین می برد.

یکی از مزیت های لیفت برزیلی افزایشِ سایز باسن بدون استفاده از ایمپلنت یا پروتز است. همچنین نتیجۀ جراحی لیفت برزیلی، در مقایسه با پروتز باسن، بسیار طبیعی تر است. اما اگر لاغر هستید و ذخیرۀ چربی در بدن تان کافی نیست، پروتز باسن تنها راه افزایشِ سایزِ باسن است. کسانی که در دیگر قسمت های بدن شان، به اندازۀ کافی، ذخیرۀ چربی دارند، گزینۀ بسیار مناسبی برای انجام لیفت برزیلی هستند.

روش لیفت برزیلی، برخلاف اسمش، روش سنتی برزیلی نیست و کمکی هم به زدودنِ پوست شل و آویزانِ باسن نمی کند. برای برطرف کردن پوست شل باسن، باید از جراحی لیفتِ باسن کمک بگیرید.

نتیجۀ لیفت برزیلی تا چندین سال ماندگار است، اما نوسانات وزنی بر نتیجۀ عمل تاثیر می گذارند، از این رو، باید مراقب به وزن تان باشید. در روش لیفتِ برزیلی، احتمالِ جذب چربی در بدن و عدم تقارن وجود دارد.

جراحی برزیلی بسیار پیچیده و دشوار است، از این رو، توصیه می کنیم به جراح مجرب مراجعه کنید. جراح حاذق از تکنیک های تخصصی انتقال چربی استفاده می کنند تا باسن تان گردتر و بزرگ تر شود، کل شکل و فرمِ پایین تنه تغییر می کند و نتیجۀ آن نیز تا چندین سال ماندگاری دارد. تا دو هفته پس از جراحی لیفت برزیلی، نباید بنشینید یا روی باسن تان دراز بکشید. در این مدت، باید روی شکم یا به پهلو بخوابید.

لیفتِ باسن

لیفتِ باسن

لیفتِ باسن

پوست باسن به دلایل مختلفی، مانند کاهش وزن یا افزایش سن، شل و آویزان می شود. جراحی لیفتِ باسن برای بالاکشیدن و رفع چروکِ باسن استفاده می شود. در این جراحی، پوست اضافۀ باسن برداشته می شود، در نتیجه، باسن تان ظاهری جوان تر خواهد داشت. همانطور که گفتیم این روش متفاوت از جراحی لیفت برزیلی است.

مطالعه بیشتر :  بزرگ کردن باسن با تزریق چربی به باسن یا پروتز باسن؟

ممکن است جراحی لیفت باسن به تخت شدنِ باسن تان بینجامد، از این رو، این روش را به همراه دیگر روش های افزایش سایز باسن، مانند لیفت برزیلی یا افزایش سایز باسن با استفاده از پوست اضافه بدن، انجام گیرد. جراحی لیفت باسن علاوه بر از زدودنِ پوست شل و آویزان باسن، سلولیت را نیز تا حدی از بین می برد.

نوسانات وزنی بر ماندگاری نتیجۀ لیفت باسن تاثیر می گذارند، از این رو، بهتر است پیش از جراحی لیفت باسن، به وزن ایده آل تان برسید و پس از آن، با پیروی از برنامۀ غذایی و ورزشی مناسب، از نوسانات وزنی جلوگیری کنید. تا یک هفته پس از جراحی لیفت برزیلی، نباید بنشینید یا روی باسن تان دراز بکشید. در این مدت، باید روی شکم یا به پهلو بخوابید. دو هفته پس از جراحی لیفت، می توانید فعالیت های روزمره تان را از سر بگیرید.

تزریق هیدروژل، سیلیکون و اسکالپترا

افزایشِ سایز باسن از طریق تزریق فیلری به نام اسکالپترا (Sculptra) نیز امکان پذیر است. این تزریق در مطب پزشک انجام می گیرد و نیازی به بیهوشی یا استراحت نیز ندارد. تزریق فیلر اسکالپترا باید چند جلسه تکرار شود.

تزریق هیدروژل یکی از ارزان ترین راه ها برای افزایش حجم باسن به شمار می رود. نتیجۀ این روشِ خطرناک موقتی است.
افزایش سایز باسن از طریق تزریق سیلیکون نیز روش بسیار خطرناکی است که ممکن است تاثیر چندانی بر سایز باسن نداشته باشد. این روش به هیچ وجه توصیه نمی شود.

سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) تزریق هیچ کدام از این مواد را برای افزایش سایز باسن تایید نمی کند. تزریق این مواد می تواند باعث بروز عفونت، ایجاد جای زخم، سکته و حتی مرگ شود.

لیپوساکشن باسن

لیپوساکشن باسن

لیپوساکشن باسن

برخی از اشخاص نیز از داشتنِ باسن بزرگ به ستوه آمده اند و دوست دارند باسنی کوچک تر و خوش تراش داشته باشند. این افراد با استفاده از لیپوساکشن یا لیپوپلاستی، می توانند به سایزِ دلخواه شان برسند.

لیپوساکشن باسن نیازی به استراحت طولانی مدت ندارد و بعد از سه روز، می توانید زندگی روزمره تان را از سر بگیرید. برای انجام لیپوساکشن باسن به پزشک مجرب و حاذق مراجعه کنید، چرا که اگر این عمل با مهارت صورت نگیرد، احتمال شل شدن پوست، عدم تقارن و دیگر عوارض افزایش خواهد یافت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان