لیفت سینه (تکنیک‌های لیفت سینه)

لیفت صورت با نخ
لیفت صورت با نخ (مزایا،معایب،مراقبت های قبل و بعد)
مارس 7, 2019
درمان تنبلی تخمدان
آیا سندروم تخمدان پلی کیستیک با طب سنتی قابل درمان است؟
مارس 12, 2019

لیفت سینه (تکنیک‌های لیفت سینه)

لیفت سینه

با افزایش سن و توقف روند ترشح کلاژن در بدن، پوست رفته رفته خاصیت ارتجایی ‌اش را از دست می‌دهد و شل می‌شود، پوست سینه نیز از این قاعده مستثنی نیست و با گذر زمان، استحکام و سفتی ‌اش را از دست می‌دهد. برخی از زنان این تغییر را می‌پذیرند و با آن کنار می‌آیند،  برخی هم این تغییر را نمی‌پذیرند و به دنبال روش‌هاش مختلف برای بازگرداندنِ استحکام و سفتی سینه‌ ها و بخشیدنِ ظاهری جوان ‌تر به آن‌ ها هستند. زیبایی و خوش فرمی سینه‌ ها، تاثیر چشمگیری بر اعتماد به نفس زنان دارد؛ تا جایی‌که لیفت سینه، به هر روش و تکنیکی، بسیار پرطرفدار و رایج است. روش‌های متعددی برای لیفت سینه وجود دارد، از این رو، هر کسی می‌تواند با اطلاع از مزایا و معایب روش‌های مختلف و میزان افتادگی سینه‌اش، بهترین گزینه را انتخاب کند.

عوامل دخیل در افتادگی سینه

سینه ها در اثر عوامل مختلفی شل و آویزان می‌شوند و شکل طبیعی خودشان را از دست می‌دهند. این پدیده برای برخی از زنان آزار دهنده است و حتی در روحیۀ آن‌ها تاثیر می‌گذارد و اعتماد به نفس‌شان را کاهش می‌دهد. در ادامه، به ذکر عواملی می‌پردازیم که در به هم خوردن ظاهر سینه و شل شدن آن نقش دارند.

  • بالا رفتن سن یکی از عوامل اثرگذار بر افتادگی و شل شدن سینه است. در چنین شرایطی، زنان با کمک گرفتن از روش‌های مختلف لیفت سینه، می‌توانند سینه‌هایی سفت و خوش فرم داشته باشند.
  • بارداری و شیردهی می‌توانند باعث بروز تغییراتی در ظاهر سینه شوند و معمولاً سینه‌ ای شل و آویزان را به جای می‌گذارد. لیفت سینه، چه با ایمپلنت چه بدون آن، می‌تواند به برطرف کردن این تغییرات کمک کند و ظاهری زیبا به سینه‌ها و اندام شما ببخشد.
  • کاهش وزن اغلب باعث از دست رفتنِ حجم سینه می‌شود. وقتی حجم سینه‌ها کاهش می ‌یابد، شل و آویزان می‌شوند. لیفت سینه به زیبا و سفت شدنِ سینۀ این اشخاص نیز کمک می‌کند.
  • گاهی این افتادگی و شل بودن سینه ژنتیکی و ارثی است. بسیاری از بیماران از همان دوران نوجوانی سینه‌های‌شان افتاده و شل بوده است. لیفت سینه به این زنان کمک می‌کند سینۀ سفت و خوش فرمی داشته باشند و به آرزوی دیرینه‌ شان برسند.

لیفت سینه بدون جراحی

تکنیک‌های لیفت سینه

روش‌های مختلفی برای لیفت سینه وجود دارد، با جراحی و بدون جراحی. تکنیک مناسب برای لیفت سینۀ شما با توجه به عوامل مختلفی انتخاب می‌شود. هدف شما از رفع افتادگی، میزانِ افتادگی سینه و محل جراحی، در انتخاب تکنیک موثر برای لیفت سینه، بسیار مهم است. در ادامه، به معرفی‌ تکنیک‌های لیفت سینه خواهیم پرداخت.

مطالعه بیشتر :  پروتز باسن (بزرگ کردن یا کوچک کردن سایز باسن)

جراحی لیفت سینه

جراحی لیفت سینه ماستوپکسی (mastopexy) یکی از رایج‌ترین عمل‌های زیبایی به شمار می‌رود که برای بالا کشیدن سینه انجام می‌شود. در این روش، جراح با برداشتنِ پوستِ اضافه، تغییر شکل بافتِ سینه و بالا بردنِ هالۀ سینه، سینه ‌ای خوش فرم و زیبا را به وجود می‌آورد. جراح می‌تواند سایزِ هالۀ سینه را نیز کاهش دهد و از این طریق، ظاهری زیباتر و طبیعی‌تر را به سینه‌ها ببخشد. جراحی لیفت سینه به روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد که در ادامه، به ذکر رایج‌ترین آن‌ها خواهیم پرداخت.

مناسب‌ ترین داوطلبان جراحی لیفت سینه

کسانی که از سلامت جسمانی مناسبی برخوردار هستند.

کسانی که نوسانات وزنی ندارند و چاق و لاغر نخواهند شد، چرا که نوسانات وزنی دچار شل شدن مجدد سینه ‌ها می‌شود.

کسانی که در آینده، قصد بارداری ندارند، چرا که افزایش و کاهش وزن، شیردهی و نوسانات هورمونی سبب تغییر فرم سینه می‌شود.

کسانی که از لیفت سینه انتظارات واقع‌ بینانه‌ای دارند.

تکنیک لنگر (The Anchor Technique)

تکنیک لنگر رایج‌ترین تکنیک در جراحی لیفت سینه به شمار می‌رود. سال‌هاست که از این تکنیک برای لیفت سینه استفاده می‌شود. در این تکنیک جراحی، برشی شبیه به لنگر کشتی از اطراف هالۀ سینه به سمت قسمت زیرین سینه ایجاد می‌شود. لیفت سینه از طریق ایجاد برش در زیر سینه بسیار بهتر از ایجاد برش در قسمت بالای سینه است. در این تکنیک بافت و پوست اضافه برداشته می‌شود و سینه‌ای خوش فرم و سفت حاصل می‌شود. در مواردی که افتادگی سینه زیاد است و نیاز به ایجاد تغییرات اساسی دارد، این تکنیک پیشنهاد می‌شود.

تکنیک لنگر

بعد از هر جراحی، اسکار بر جای می‌ماند و این شیوۀ جراحی نیز از این قاعده مستثنی نیست. البته این جای زخم‌ها با گذر زمان کمرنگ‌تر می‌شوند. با مراقبت‌های پس از عمل، می‌توانید این جای زخم‌ها را به حداقل برسانید.

تکنیک آب نبات چوبی (The Lollipop Technique)

تکنیک جراحی آب نبات چوبی شبیه به روش لنگر است، اما در مقایسه با لنگر، روشی کم‌تهاجم به شمار می‌رود. در این روش، برشی عمودی به شکل آب نبات چوبی از اطراف هالۀ سینه به سمت زیر سینه ایجاد می‌شود. این روش برای زنان با میزان متوسط افتادگی سینه مناسب است. میزان اسکار این روش جراحی، در مقایسه با روش لنگر، بسیار کمتر است.

تکنیک آب نبات چوبی

جراحی دور هاله (The Peri-areolar Technique)

تکنیک جراحی دور هاله که تکنیک دونات نیز نامیده می‌شود برای رفع میزان خفیف افتادگی سینه مناسب است. در این روش جراحی، لیفت سینه (با حداقل تهاجم) تنها به یک برش دایره‌ای در اطراف هالۀ سینه نیاز دارد و، درنهایت، یک جای زخم بر روی سینۀ شما بر جای می‌ماند. این روش جراحی برای کاهشِ اندازۀ هالۀ سینه هم مناسب است.

جراحی هلالی (The Crescent Technique)

در این تکنیک جراحی، بیماران با افتادگی بسیار خفیف سینه می‌توانید نتیجۀ بسیاری خوبی را به دست بیاورند. در این روش جراحی، یک برش در اطرافِ قسمتِ فوقانی هالۀ سینه ایجاد می‌شود. این روش جراحی حداقل جای زخم را بر جای می‌گذارد.

جراحی هلالی

لیفت سینه و بزرگ کردن سینه به طور همزمان

در بعضی موارد، لیفتِ سینه تنها خواستۀ بیمار نیست. گاهی عواملی مانند بالا رفتن سن، بارداری، شیردهی و کاهش وزن سبب از دست رفتن حجم سینه می‌شوند. در این حالت، پزشک جراح می‌تواند طی عمل جراحی لیفتینگ، ایمپلنت یا پروتز را نیز درون سینۀ بیمار قرار دهد و از این طریق، حجم و سایزِ سینۀ او را افزایش دهد.

انجام لیفت و پروتز سینه، به طور همزمان، باعث می‌شود سینه‌های بزرگتر و خوش‌ فرم‌تری داشته باشید. پروتز سینه باعث می‌شود فرم سینه گرد شود و سایز و حجم آن نیز افزایش یابد. کسانی که وزن زیادی از دست داده‌اند و سینه ‌هایشان افتاده و کوچک شده است، می‌توانند با لیفت و پروتز سینه به طور همزمان ، زیبایی از دست رفتۀ اندام‌شان را بازگردادنند.

مطالعه بیشتر :  لیفت صورت (جوانسازی پوست)

ایمپلنت سینه می‌تواند عوارضی را در پی داشته باشد. یکی از این عوارض انقباض کپسول یا کپسول فشارنده نامیده می‌شود. این حالت ممکن است عواقب ناخوشایندی را در پی داشته باشد.

ایمپلنت یا پروتز می‌توانند باعث ایجاد اختلال در روند شیردهی نیز بشوند.

بزرگ کردن سینه

مراقبت‌های پس از جراحی لیفت سینه

  • عمل جراحی سینه معمولاً یکی دو ساعت طول می‌کشد و نیازی هم به بستری شدن بعد از عمل ندارد. پس از جراحی، بیمار می‌تواند به خانه برگردد و دورۀ نقاهتش را در خانه سپری کنید.
  • پس از عمل جراحی، بیمار باید از سوتین‌های طبی مخصوص استفاده کند.
  • معمولاً جراحی لیفت سینه، با درد، ورم و کبودی در قسمت سینه همراه است. پزشک داروهای مُسکن و ضد دردی را برای بیمار تجویز خواهد کرد تا آزار نبیند. با گذشت چند ماه از انجام جراحی لیفت سینه، این ورم و سوزش التیام می‌یابد.
  • در همان روز جراحی، می‌توانید از جای‌تان بلند شوید و راه بروید، ولی در چند روز اول، زیاد به خودتان فشار نیاورید.

بسیاری از بیماران، در همان هفتۀ اول پس از جراحی لیفت سینه، به سر کارشان بازمی‌گردند و زندگی روزمره‌شان را از سر می‌گیرند.

در 2 تا 6 هفتۀ اول پس از جراحی لیفت سینه، باید فعالیت‌های ورزشی‌تان را محدود کنید و زیاد به خودتان فشار نیاورید.

 

خطرات و عوارض جراحی لیفت سینه

لیفت سینه تاثیرِ چشم‌گیری بر افزایش زیبایی اندام، بهبود روحیه و اعتماد به نفس زنان دارد؛ اما ممکن است عوارضی را نیز در پی داشته باشد. این عوارض، بسته به روش لیفت سینه، متغیر است.

هر عمل جراحی با میزانی خطر همراه است و جراحی لیفت سینه نیز از این قاعده مستثنی نیست. در ادامه، برخی از عوارض احتمالی جراحی لیفت سینه را خواهیم گفت.

هماتوم

هماتوم به جمع شدن خون در بخشی از بدن اطلاق می‌ شود که می‌تواند در قسمتِ برش جراحی هم به وجود بیاید. این تجمع خون باعث بروز درد، عفونت و ایجاد اسکار می شود. هماتوم بلافاصله پس از عمل جراحی یا در دوران نقاهت به وجود می‌آید. اگر هماتوم کوچک و خفیف باشد، جذب بدن می‌شود، اما هماتوم بزرگ باید با جراحی برطرف شود.

بیهوشی

برای انجام جراحی لیفت سینه، از بیهوشی عمومی استفاده می‌شود. عوارض بیهوشی، به نوع آن و وضعیت سلامتی و سن شما بستگی دارد. واکنش‌های آلرژیک به بیهوشی باعث بروز حالت تهوع، استفراغ، سردرد و گلودرد می‌ شود. در برخی از موارد، بیهوشی منجر به حملۀ قلبی، سکته و حتی مرگ می شود.

جای زخم

در چند ماه اول پس از جراحی، جای زخم‌ها بسیار پررنگ هستند. اکثر این جای زخم‌ها طی چند ماه اول برطرف می‌ شوند؛ اما گاهی این جای زخم‌ها بسیار برجسته و ناخوشایند هستند و با گذر زمان هم محو نمی ‌شوند.  برخی عفونت‌ها نیز باعث ایجاد برجستگی و تشدید جای اسکار می‌شوند. در برخی از موارد، این جای زخم‌ها فقط با عمل جراحی یا لیزر درمانی از بین می‌روند.

مطالعه بیشتر :  7 راه کاهش درد پریود

عدم تقارن

گاهی  ممکن است سینه‌ها با یکدیگر نامتقارن شوند. در برخی از موارد، محل قرار گرفتنِ هالۀ سینه‌ها نامتقارن است. عدم تقارن سینه‌ها یکی از شایع‌ترین خطرات جراحی سینه به شمار می‌رود که در اکثر موارد، بسیار جزئی است. با وجود این، اگر عدم تقارن شدید باشد، مجدداً باید جراحی دیگری انجام شود.

هالۀ سینه

در جراحی لیفت سینه، ممکن است بخشی از هالۀ سینه یا کلِ آن از بین برود. خونریزی، عفونت و بی حس شدنِ سینه از دیگر عوارض احتمالی جراحی لیفت سینه به شمار می‌رود.

لیفت سینه بدون جراحی

اگر به هر دلیل دوست ندارید جراحی لیفت سینه انجام دهید یا شرایط انجام آن را ندارید، نگران نباشید، لیفت سینه بدون جراحی هم امکان پذیر است. در ادامه، روش‌هایی برای لیفت سینه بدون هیچ گونه جراحی را به شما معرفی خواهیم کرد.

لیفت سینه با نخ

لیفت سینه با نخ، با حداقل تهاجم، یکی از روش‌های بی خطر برای لیفت سینه به شمار می‌رود. این روش لیفت سینه بدون جراحی با بی حسی موضعی انجام می‌گیرد و پس از آن، اثری از زخم و اسکار بر روی پوست شما باقی نمی‌ماند. لیفت سینه با نخ درد و خونریزی در پی ندارد و نیازی به استراحت طولانی مدت نیز نیست و شما می‌توانید زندگی روزمره‌تان را بلافاصله از سر بگیرید.

لیفت سینه با نخ یکی از بهترین گزینه‌ها برای لیفت سینه بدون جراحی به شمار می‌رود، اما اثرگذاری آن به اندازۀ جراحی نیست و افتادگی‌های شدید را نیز برطرف نمی‌کند.

لیفت سینه با نخ

لیفت سینه با لیزر

لیزر یکی از روش‌های لیفت سینه به شمار می‌رود که سبب تحریک ترشح کلاژن در سینه نیز می‌شود. لیزر تاثیر چشم‌گیری بر بالا رفتنِ سینه ندارد، اما می‌تواند نتیجۀ جراحی سینه را بهبود بخشد.

Thermage

Thermage ، نوعی روش لیفت سینه بدون جراحی است که در آن، از امواج رادیویی (RF) برای سفت کردنِ کلاژن‌های پوست استفاده می‌شود.

پوشیدن سینه بند مناسب

سینه بندی که سایز آن مناسب با سینه‌های شما باشد، سینه‌های‌تان را در حالتی مناسب قرار می‌دهد و اجازه نمی‌دهد بافت و پوست آن‌ها شل شود.

ورزش

برخی از حرکات ورزشی تاثیر بسیاری بر رفع افتادگی سینه دارند. با انجام حرکات ورزشی مخصوص، می‌توانید افتادگی خفیف سینه‌تان را بدون نیاز به جراحی برطرف کنید.

کرم

برخی از کرم‌های موضعی نیز باعث بالا رفتن سینه‌ها می‌شوند. البته لیفت سینه با کرم موقتی است و اثرگذاری دائمی ندارد.

جراح سینه خانم

پس از آن‌که تصمیم قطعی به لیفت سینه گرفتید، به دنبال یافتن یک جراح خوب باشید. برخی از زنان جراح سینۀ خانم را ترجیح می‌دهند. از با تجربگی و سابقۀ پزشک‌تان در انجام لیفت سینه آگاه باشید و از او بخواهید عکس بیماران قبلی اش را به شما نشان دهد. وضعیت پیش از عمل و پس از عمل آن‌ها را با هم مقایسه کنید و ببینید کدام سینه شبیه سینۀ شما بوده و به چه نتیجه‌ ای رسیده است.

برای انتخاب پزشک خوب، فقط به قیمت توجه نکنید، سلامت و زیبایی شما از همه چیز همه‌تر است. انتخاب نادرست پزشک، می‌تواند عوارض جبران ناپذیری در پی داشته باشد و سلامت و زیبایی‌تان را به خطر بیندازد.

ماندگاری لیفت سینه

لیفت سینه، با هر روشی، به معنای توقف روندِ شل شدن و افتادگی پوست نیست. سینه‌های شما همواره تحت تاثیر تغییرات طبیعی باقی می‌مانند، اما با مراقبت درست، سینه‌های شما، تا سال‌ها، به حالت اولیه و آن میزان از افتادگی باز نخواهند گشت؛ در ضمن، اگر لیفت سینه توسط پزشکی حاذق صورت بگیرد، نتایج آن تا سال‌ها باقی خواهد ماند.

اتفاقات آتی زندگی، مانند بارداری یا نوسانات وزنی، تاثیرِ منفی بر ظاهرِ سینه‌های شما خواهند داشت. اگر تصمیم به بچه دار شدن یا کاهش وزن دارید، لیفتِ سینه را به بعد از محقق شدنِ این اهداف موکول کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان