تاثیر طب سوزنی بر زیبایی پوست (8 مورد)

درمان بیماری‌‌ با طب سوزنی
درمان انواع بیماری‌‌ ها با طب سوزنی (درمان 9 بیماری)
فوریه 14, 2019
مقابله با بی خوابی
چگونه با بی‌ خوابی شبانه مقابله کنیم؟ (درمان بی خوابی بدون دارو)
فوریه 19, 2019

تاثیر طب سوزنی بر زیبایی پوست (8 مورد)

پیشگیری از ایجاد چین و چروک

هزاران سال است که طب سوزنی جایگاه خاص خود را در میان چینی‌ها و ژاپنی‌ها حفظ کرده و اکنون، آوازۀ آن در سراسر جهان پیچیده و در میان مردم ملل مختلف نیز جایگاه ویژه‌ای یافته است، چرا که اثرِ شفابخشِ آن بر کاهش درد، بهبودِ سلامت جسم و روح و زیبایی انسان بر همگان آشکار شده است. طب سوزنی بر مبنای فلسفۀ تعادل نیروهای 阴) yin) و 阳) yang)، از طریق جریان انرژی حیاتی 气) qi)، در بدن استوار شده است. این تعادلِ حیات‌بخش و زیبایی‌بخش از طریقِ ورودِ سوزن‌های شفابخش به قسمت‌های خاصی از بدن برقرار می‌شود. طب سوزنی به برقراری و حفظِ زیبایی پوست و موی شما کمک می‌کند و نشاط و شادبی را برایتان به ارمغان می‌آورد. طب سوزنی جایگزینی بی‌خطر و کم‌هزینه برای عمل جراحی و بوتاکس به شمار می‌رود.

دامنۀ کاربردِ طب سوزنی برای زیبایی پوست بسیار گسترده است، چرا که این طبِ سنتی چینی از طرق مختلف بر التیام مشکلات پوستی متفاوت اثر می‌گذارد. کابردهای متنوعِ طب سوزنی صورت عبارت‌اند از:

 • شفاف ساختنِ پوست
 • پیشگیری از ایجاد چین و چروک
 • پاک‌سازی کبد
 • متعادل ساختن چربی صورت
 • جوانسازی و شادابی پوست
 • از بین بردن خط اخم
 • درمان اگزما و التهاب‌های پوستی
 • برطرف کردن سلولیت
 • لیفتینگ و برطرف کردن افتادگی پوست
 • برطرف کردن خط عمیق اخم پیشانی و لبخند و خط دور لب
 • کلاژن سازی
 • برطرف کردن جوش و جای جوش
 • برطرف کردن تیرنگی، گودی و پف اطراف چشم
 • برطرف کردن منافذ باز پوست
 • برطرف کردن لک‌های پوست
 • برطرف کردن کک و مک
 • برطرف کردن غبغب

تاثیر طب سوزنی بر زیبایی پوست

به‌طور کلی، طب سوزنی برای صورت سبب می‌شود پوست صورت جوان‌تر، لطیف‌تر و بسیار سالم‌تر به نظر برسد. طب سوزنی، برخلاف بوتاکس و تزریق، آن دسته از خطوط صورت را که در اثر بالا رفتن سن به وجود آمده‌اند، هدف قرار نمی‌دهد؛ بلکه سلامتِ کلی پوستتان را افزایش می‌دهد.

مطالعه بیشتر :  بوتاکس (هرآنچه باید در مورد بوتاکس بدانید)

آماندا بیسل معتقد است که ظاهرِ پوست شما بازتابِ وضعیتِ درونی بدنتان است و هدفِ طب سوزنی بهبودِ سلامت درون بدن است، نه صرفاً ظاهرِ آن. بیسل طب سوزنی و درمانی را که تنها متمرکز بر پوست صورت باشد، پیشنهاد نمی‌کند. آماندا می‌گوید: «در روند درمان با طب سوزنی، اگر همۀ سوزن‌ها را بر پوست صورت فرو کنند و بدن از این سوزن‌ها بی‌نصیب بماند، انرژی تنها در صورت متراکم شده و در چنین شرایطی، مراجعه‌کننده دچار سردد و خمودگی می‌شود.» وقتی روند درمان را از بدن آغاز می‌کنید، انرژی در کلِ بدن جریان می‌یابد و درنتیجه، اثربخشی طب سوزنی چندین برابر می‌شود.

در روند درمان پوست با طب سوزنی، متخصص طب سوزنی 40 تا 70 سوزن بسیار نازک را در پوست شما فرو می‌برد. ردِ بسیار کوچکِ این سوزن‌ها بر پوست را «زخم‌های مثبت» مینامند. با وارد آمدنِ این زخم‌های مثبت بر بدن، روندِ ترمیم آغاز می‌شود. این زخم‌های مثبت، سبب تحریکِ تولیدِ کلاژن و در نهایت، افزایش خاصیت ارتجاعی پوست و کاهش خطوط و چروک پوست می‌شود.

طب سوزنی سبب بهبود عملکردِ غدد لنفاوی و دستگاه گردش خون می‌شود؛ این دو، دست‌دردست یکدیگر، اکسیژن و مواد مغذی را به سلول‌های پوست می‌رسانند و پوست را تقویت می‌کنند؛ همچنین، سوزن‌های شفابخش با تنظیم هورمون‌های بدن، پوستی سالم و شفاف را به شما هدیه می‌کنند.

 

اثربخشی طولانی‌ مدت و ماندگارِ طب سوزنی برای صورت

آماندا بیسل باور دارد که طب سوزنی، پوست را از خوابی عمیق و طولانی بیدار می‌کند و با رساندن اکسیژن و مواد مغذی به پوست و جاری ساختنِ خونِ تازه در آن، زندگی را به آن برمی‌گرداند و درنهایت، پوستی شفاف را برایتان به ارمغان می‌آورد؛ اما اثربخشی طب سوزنی در جوان‌سازی پوست، به سرعتِ اثربخشی بوتاکس نیست. هدفِ طب سوزنی، ایجادِ تغییراتِ طولانی‌مدت و ماندگار بر پوست است، نه تغییراتی مقطعی و کوتاه‌مدت. طب سوزنی، کلاژن‌سازی پوست را بهبود می‌بخشد و با کاهش استرس و تنش، پوستی شفاف و لطیف را به شما هدیه می‌کند.

یکی از مطالعات انجام شده در این حوزه نشان می‌دهد که تاثیرِ طب سوزنی بر پوست پس از پنج جلسه پدیدار می‌شود؛ اما بیسل، توصیه می‌کند روند درمان را تا ده جلسه ادامه دهیم تا شاهدِ معجزۀ سوزن‌های شفابخش باشیم. پس از اتمام جلسات مورد نیاز، وارد مرحلۀ تثبیت خواهید شد؛ یعنی هر چهار تا هشت هفته یک‌بار، یک جلسه درمانی خواهید داشت تا تغییرات حاصل شده در پوستتان تثبیت شود.

طب سوزنی برای درمان لک صورت

لک‌های صورت باعث برهم خوردنِ زیبایی می‌شوند و زنان همیشه هزینۀ بسیاری را برای خریدنِ کرم ‌پودرها و پنکیک‌های مناسب برای پوشاندن این لک‌ها می‌پردازند؛ اما این کرم‌ پودرها و پنکیک‌ها، علاوه بر هزینه‌بر بودن، بر سلامتِ پوست نیز اثر می‌گذارند و در بعضی از موارد، حتی باعث تشدید لک‌های صورت و ایجاد جوش می‌شوند؛ از این‌رو، بهترین کار، یافتنِ روشی مناسب برای درمان لک صورت است.

طب سوزنی یکی از بهترین گزینه‌ها برای درمان تخصصی لک صورت به شمار می‌رود. این درمان شفابخش و طبیعی، بدون هیچ‌گونه عارضۀ جانبی، سبب ازبین‌رفتن لک‌های پوستی و شفاف شدن پوست‌ صورت می‌شود. این روش درمانی سنتی، حتی لک‌هایی را که دربرابر دیگر درمان‌ها مقاوم بوده‌اند از بین خواهد برد.

رفع استرایا یا ترک پوستی با طب سوزنی

استریا یا ترک پوستی، خطوط نازکی هستند که در اثر کشش ناشی از تغییر وزن ناگهانی و بارداری به وجود می‌آیند. این ترک‌های پوستی بر روی پستان‌ها، ران، کمر، لگن و شکم به‌ وجود می‌آیند که ممکن است به مرور زمان، کمرنگ شوند، ولی به طور کامل از بین نمی‌روند. این ترک‌ها بر زیبایی بدن تاثیر می‌گذارد و به یکی از دغدغه‌های اصلی خانم‌ها تبدیل شده‌اند. طب سوزنی در درمان این اسکارهای پوستی بسیار موثر واقع شده است. در دوران درمان استریا با طب سوزنی، بافت کلاژن پوستی فعال می‌شود و این خطوط رفته رفته ناپدید می‌شوند و زیبایی و جوانی به پوستتان باز می‌گردد.

افزایش تولیدِ کلاژن‌سازی با طب سوزنی

کلاژن، اصلی‌ترین پروتئین در بدن انسان به‌شمار می‌رود که با افزایش سن، تولید آن در بدن کاهش می‌یابد. کلاژن، روند ایجاد چین‌ و چروک‌های پوست را به تاخیر می‌اندازد و باعث می‌شود پوست خاصیت ارتجاعی خود را حفظ کند؛ از این‌رو، کلاژن، تاثیر شگرفی بر جوانی و شادابی پوست ما دارد؛ اما اثر کلاژن بر بدن، تنها به پوست و حفظِ جوانی و شادابی آن محدود نمی‌شود، بلکه کلاژن بر سلامت مفاصل، مو، ناخن و دستگاه گوارش نیز تاثیر می‌گذارد و باعث می‌شود خواب بهتری داشته باشیم و بتوانیم بهتر ورزش کنیم.

با افزایش سن، قابلیت بازسازی کلاژن در پوست کاهش می‌یابد؛ ازاین‌رو، باید به فکر چاره‌ای برای تولید کلاژن در بدن باشیم. راه‌های مختلفی برای افزایش تولید کلاژن در بدن وجود دارد که طب سوزنی یکی از موثرترین و بی‌خطرترین آن‌ها محسوب می‌شود. طب سوزنی با استفاده از مکانیسم‌های طبیعی بدن به تولید بیشترِ کلاژن در پوست بدن کمک می‌کند. با ادامۀ روندِ درمان با طب سوزنی و تولید این مادۀ جوان‌ساز در پوست، چین‌وچروک‌های پوست کاهش می‌یابد یا حتی ممکن است به‌طور کامل محو شود.

طب سوزنی با افزایش گردش خون و تولید کلاژن، ماهیچه‌ها را سفت کرده و چین و چروک‌های صورتتان را از بین می‌برد و پوستی جوان، سالم و براق به شما هدیه می‌دهد.

طب سوزنی برای درمان لک صورت

درمان خشکی پوست با طب سوزنی

خشکی پوست، پدیده‌ای آزاردهنده است که روندِ ایجاد چین‌وچروک‌های پوستی را تسریع می‌بخشد. عوامل متعددی در ایجاد خشکی پوست نقش دارند؛ از جمله، برنامۀ غذایی نامناسب، عوامل محیطی (مانند نور خورشید، باد و سرما)، کم‌کاری تیروئید، دیابت، داروهای مختلف، کاهش وزن و تغییرات دورۀ میانسالی. طب سوزنی تاثیرِ معجزه‌آسایی بر درمان خشکی پوست دارد. سوزن‌های شفابخش، سبب تحریک جریان خون در پوست صورت و بهبودِ انتقال اکسیژن، مایعات و مواد مغذی به پوست می‌شود. تغذیۀ مناسب پوست و ایجادِ رطوبت در پوست سبب می‌شود پوستی سالم‌تر، درخشان‌تر و زیباتر داشته باشید.

مطالعه بیشتر :  روش لاغری با سوزن (کاهش وزن با طب سوزنی)

طب سوزنی برای درمان ریزش مو

مو یکی از مهم‌ترین عناصر زیبایی به شمار می‌رود که ریزشِ آن لطمۀ سنگینی به زیبایی ظاهر ما وارد می‌کند و گاهی سبب کاهش اعتمادبه‌‌نفس می‌شود. ریزش مو می‌تواند عوامل متعددی داشته باشد، مانند رژیم غذایی نادرست، کاهش وزن، بارداری، استرس، فشارهای روحی، کم‌خونی و تغییرات هورمونی. برای درمان ریزش مو، درمان‌های متعددی وجود دارد که طب سوزنی یکی از اثربخش‌ترین آن‌ها به شمار می‌رود؛ به‌علاوه، طب سوزنی می‌تواند اثربخشی درمان‌های دیگر را نیز افزایش دهد.

طب سوزنی به طرق مختلفی بر درمان ریزش مو اثر می‌گذارد. سوزن‌های شفابخش با افزایش جریان خون در پوست سر و تغذیۀ فولیکول‌های مو، ریزش مو را متوقف می‌سازند و سبب رشد موهای جدید می‌شوند.

سندرم تخمدان پلی‌کیستیک نیز یکی از عوامل عمده در ریزش مو به شمار می‌رود که طب سوزنی یکی از راه‌های موثر در درمان آن به شمار می‌رود.

همان‎‌طور که می‌دانیم، طب سوزنی تاثیر معجزه‌آسایی بر رفع استرس و تنش‌های روحی دارد؛ ازاین‌رو، این روش درمانی شفابخش تاثیر شگفت‌انگیزی بر درمان ریزش موی ناشی از استرس و فشارهای روحی خواهد داشت.

طب سوزنی برای درمان ریزش مو

از بین بردن جوش و اسکار جوش با طب سوزنی

دنیای مدرن تغییراتِ بسیاری را در سبک زندگی و تغذیۀ اشخاص به وجود آورده است. بعضی از این تغییرات مثبت و برخی دیگر منفی تلقی می‌شوند. یکی از مهم‌ترین تاثیراتِ منفی این تغییر سبک، بر پوستِ انسان نمود یافته است. افزایش استرس زندگی شهری و مصرف غذاهای چرب و فست‌فودها باعث شده است که عدۀ بسیار زیادی از مردم با مشکل آکنه و اسکار به‌جای‌مانده از آن مواجه شوند. میزان شیوع آکنه در میان نوجوانان و جوانان بسیار زیاد است. در این سنین، زیبایی برای اشخاص از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و وارد آمدن هرگونه لطمه به آن، بر روحیۀ نوجوان یا جوان تاثیر می‌گذارد و ممکن است اعتمادبه‌نفس او را نیز خدشه‌دار سازد؛ ازاین‌رو، درمان آکنه می‌تواند درمانی برای جسم و روح انسان تلقی شود.

طب سوزنی یکی از راه‌های موثر برای درمان آکنه به شمار می‌رود و طول درمان جوش با طب سوزنی، بسته به میزان شدت آکنه و التهاب پوست، متفاوت است. طب سوزنی به طرق مختلف بر درمان جوش صورت اثر می‌گذارد.

از بین بردن جوش با طب سوزنی

سوزن‌های شفابخش با کنترل چربی پوست از بروز جوش جلوگیری می‌کند. طب سوزنی گوش نیز با رفع استرس و ایجاد آرامش از بروز جوش‌های عصبی جلوگیری می‌کند. سندرم تخمدان پلی‌کیستیک یکی دیگر از علل تاثیرگذار بر ایجاد جوش به شمار می‌رود. از آنجایی‌که طب سوزنی تاثیر شگفت‌انگیزی بر درمان تخمدان پلی‌کیستیک دارد، می‌تواند سبب التیام جوش‌های حاصل از این مشکل نیز شود.

خبر مسرت‌بخش دیگر اینکه طب سوزنی به از بین رفتن اسکار آکنه، جای آبله ‌مرغان و آسیب‌های پوستی نیز کمک شایانی می‌کند. این سوزن‌های معجزه‌گر با افزایشِ کلاژن‌سازی، خون‌رسانی و غذارسانی به بافت‌های آسیب‌دیدۀ پوست، آسیب‌های پوستی و جای جوش و آبله مرغان را نیز از بین می‌برد و پوستی صاف و درخشان را به شما هدیه می‌بخشد.

برطرف کردن تیرگی دور چشم با طب سوزنی

تیرگی دور چشم به دو دستۀ وراثتی و اکتسابی تقسیم می‌شود. تیرگی اکتسابی دور چشم بر اثر عوامل متعدد، نظیر بی‌خوابی، استرس، تغذیۀ نامناسب، سردرد، مشکلات سینوسی و بسیاری از عوامل دیگر، به وجود می‌آید.  طب سوزنی برای درمان هر دو نوع سیاهی، اثربخش واقع شده است.

برطرف کردن تیرگی دور چشم با طب سوزنی

درصورتی‌که تیرگی دور چشم در اثر عوامل ژنتیکی بروز یافته باشد، تیرگی به‌طور دائم و همیشگی از بین نمی‌رود و جلسات درمانی باید، به‌صورت ماهیانه، تکرار شوند تا تیرگی مجدداً ظاهر نشود؛ اما درمورد تیرگی اکتسابی دور چشم، درمان با روش طب سوزنی معمولاً اثربخش واقع می‌شود؛ البته مشکلات زمینه‌ساز این تیرگی نیز باید برطرف شوند.

برطرف کردن پف زیر چشم با طب سوزنی

عوامل متعددی، نظیر بی‌خوابی، آلرژی و تغییرات هورمونی، می‌توانند در ایجاد پف زیر چشم نقش داشته باشند. طب سوزنی شفابخش با از بین بردنِ این عوامل، پف زیر چشم را نیز از بین می‌برد و ظاهری زیبا و بی‌نقص را به شما هدیه می‌کند.

برطرف کردن پف زیر چشم با طب سوزنی

آیا طب سوزنی سالم و بی‌خطر است؟

طب سوزنی پدیده‌ای نوظهور نیست، بلکه هزاران سال قدمت دارد. سازمان جهانی بهداشت (WHO) نیز اثربخشی این روش درمانی را تائید کرده است؛ البته این اثربخشی مشروط بر رعایت اصول و قوانین طب سوزنی است. پیش از آغازِ جلسه‌های درمانی، از مهارت متخصص طب سوزنی موردنظرتان اطمینان حاصل کنید.

عوارض طب سوزنی

طب سوزنی یک روشِ درمانی طبیعی به شمار می‌رود که در آن، از هیچ‌گونه مادۀ شیمیایی استفاده نمی‌شود و تنها عارضۀ احتمالی آن، کبودی‌هایی است که امکان دارد بر روی پوست باقی بمانند. البته، این کبودی‌ها ظرف کمتر از یک هفته محو خواهند شد و پوستتان به حالت عادی بازخواهد گشت.

عوارض طب سوزنی

1 دیدگاه

 1. […] دارای خواص ضد باکتریایی و ضد التهابی است. این گیاه برای برطرف کردن مشکلات پوستی بسیاری، از جمله جوش، اگزما و عفونت، استفاده می […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان