8 روش از بین بردن خط خنده

تزریق فیلر زیر چشم
تزریق فیلر زیر چشم | مراقبت های پس از تزریق
می 9, 2019
درمان انواع بیماری ها با طب سنتی
درمان انواع بیماری ها با طب سنتی
می 19, 2019

8 روش از بین بردن خط خنده

خط خنده

خط خنده به چین و چروک ها و خطوطی گفته می شود که در اطراف دهان و گوشۀ چشم به چشم می خورند. عوامل مختلفی مانند ژنتیک، سبک زندگی، افزایش سن، نور خورشید، آب‌ و هوا، استرس و عوامل بی شمار دیگر در بروز این خطوط دخیل هستند. مطمئناً نمی توانیم با همۀ عوامل بروز خط خنده بجنگیم، اما به طرق مختلف می توانیم ایجاد آن را به تاخیر بیندازیم و در صورت بروز، آن را از بین ببریم. خوشبختانه، راه های طبیعی و شیمیایی برای از بین بردن خط خنده بسیارند، مانند از بین بردن خط خنده با ماساژ، طب سوزنی، گیاهان دارویی یا تزریق ژل و  عمل جراحی. در ادامه، برخی از اثربخش ترین روش های از بین بردن خط خنده را، با ذکر محاسن، معایب و عوارض آن ها، برخواهیم شمرد.

علل بروز خط خنده

خط خنده به دلیل از بین رفتن حجم پوست، در اثر افزایش سن، پدیدار می شود. با گذر زمان، کلاژن و اسید هیالورونیک موجود در پوست کاهش می یابد، در نتیجه، چین و چروک ها و خط و خطوط بر روی پوست نمایان می شود. خط خنده نیز از خطوطی به شمار می رود که بر چهرۀ ما تاثیر می گذارد. بروز خط خنده بخشی از روند افزایش سن است، اما برخی عوامل سبب تسریع روند بروز خط خنده بر روی صورت می شود:

 • نور خورشید
 • سیگار کشیدن
 • کاهش وزن ناگهانی
 • نوسانات وزنی
 • هیدراته نبودن بدن
 • سبک نادرست زندگی

تزریق ژل برای از بین بردن خط خنده

فیلر ژوویدرم (Juvederm) نوعی فیلر پوستی به شمار می رود که برای از بین بردن خطوط خندۀ عمیق بسیار اثربخش است. ماندگاری نتیجۀ این فیلر 18 ماه است. فیلر ژوویدرم از سوی سازمان غذا و دارو (آمریکا) (FDA) تایید شده است. این فیلر تزریقی حجم بافت زیر پوست را افزایش می دهد و از این طریق، خط خنده را التیام می بخشد و جوانی را به صورت تان هدیه می کند.

تزریق ژل برای از بین بردن خط خنده

تزریق ژل برای از بین بردن خط خنده

فیلرهای بسیاری برای از بین بردن خط خنده وجود دارد، اما فیلر ژوویدرم (Juvederm) اثربخش ترین فیلر برای این کار به شمار می رود. این ژل خطوط اطراف بینی و دهان را از بین می برد. فیلر ژوویدرم ظاهری طبیعی به شما می بخشد.

ماسک های طبیعی برای از بین بردن خط خنده

ماسک های طبیعی برای از بین بردن خط خنده بی شمارند. این ماسک های طبیعی، بدون هیچ عارضه ای، خط و خطوط چهرۀ شما را می زدایند. در ادامه، چند ماسک اثربخش برای از بین بردن خط خنده و جلوگیری از بروز آن را معرفی خواهیم کرد.

ماسک های طبیعی برای از بین بردن خط خنده

ماسک های طبیعی برای از بین بردن خط خنده

ماسک سفیدۀ تخم مرغ

سفیدۀ تخم مرغ، رمز و راز حفظ و افزایش استحکام پوست را در دل خود دارد. سفیدۀ تخم مرغ چین و چروک های پوست را کاهش می دهد. این مایع زیبایی بخش را روی پوست اطراف دهان و چشم تان بمالید و اجازه دهید نیم ساعت بماند، سپس آن را با آب گرم بشویید. با این کار، شاهد محو شدن تدریجی خط خنده خواهید بود.

ماسک سفیدۀ تخم مرغ جهت از بن بردن خط خنده

ماسک سفیدۀ تخم مرغ جهت از بن بردن خط خنده

ماسک ادویه

افزودن ادویه هایی، مانند زردچوبه و دارچین، به ماسک هایتان، به از بین بردن خط خنده کمک می کند. یک قاشق پودر دارچین یا زردچوبه را با سه قاشق عسل ترکیب کند، ماسک حاصل را روی پوست تان بمالید و اجازه دهید 20 دقیقه یا حتی تمام شب را روی پوست تان بماند، سپس آن را با آب گرم بشویید. استفاده از ماسک هایی از این دست به کاهش خط خنده در اطراف لب و چشم هایتان کمک می کند.

ماسک آلوئه ورا

گیاه آلوئه ورا در طب سنتی چینی بسیار پرکاربرد است. این گیاه پوست را مرطوب می سازد، سبب تولید سلول های جدید پوست می شود و استحکام آن را افزایش می دهد. آلوئه ورا خاصیت ارتجاعی پوست را افزایش می دهد و از این رو،  تاثیر شگرفی بر کاهش خط خنده دارد.

ماسک آلوئه ورا جهت از بین بردن خط خنده

ماسک آلوئه ورا جهت از بین بردن خط خنده

ماسک هویج و ماست

ماسک هویج و ماست سرشار از ویتامین ث، بتاکاروتن و اسید لاکتیک است. این ماسک برای از بین بردن خط خنده بسیار مناسب است. ماسک ماست و هویج سبب افزایش استحکام بافت پوست می شود و خاصیت ارتجاعی پوست را نیز افزایش می دهد.

ماسک هویج و ماست جهت از بین بردن خط خنده

ماسک خیار، آلوئه ورا و روغن نارگیل

ماسک خیار، آلوئه ورا و روغن نارگیل پوست تان را تغذیه می کند و سبب افزایش استحکام آن می شود. این ماسک سرشار از آنتی اکسیدان، آب و فیبر است و تاثیر منفی آفتاب و سموم را بر پوست به حداقل می رساند.

مطالعه بیشتر :  آیا جوش صورت با درمان های خانگی قابل درمان است؟

ماسک جعفری، عسل و لیمو

ماسک جعفری، عسل و آبلیمو، علاوه بر بهبود خط خنده، لکه های پوست را نیز از بین می برند. این ماسک سطح ph پوست را تنظیم می کند و  روند کاهش کلاژن را در پوست کند می سازند.

ماسک جعفری، عسل و لیمو بهبود خط خنده

ماسک جعفری، عسل و لیمو بهبود خط خنده

طب سوزنی برای از بین بردن خط خنده

طب سوزنی یکی از شاخه های پرکاربرد طب سنتی چینی به شمار می رود که برای درمان بیماری ها، التیام دردها، کاهش وزن و زیبایی و جوانسازی پوست بسیار اثربخش است. در بدن نقاط طب سوزنی فراوانی وجود دارد که تحریک هرکدام از آن ها به برطرف کردن مشکل یا بیماری خاصی کمک می کند. این نقاط در پوست صورت نیز وجود دارند. طب سوزنی زیبایی، که با عنوان طب سوزنی صورت نیز شناخته شده است، یکی از راه های بسیار قدیمی برای از بین بردن چین و چروک و خطوط صورت به شمار می رود. استفاده از طب سوزنی برای زیبایی پوست قدمتی هزاران ساله دارد و در عهد باستان، از آن برای جوانسازی و زیبایی پوست پادشاهان و شاهزادگان چینی بهره می گرفتند.

 این روش سنتی و طبیعی، هم برای زنان مناسب است و هم برای مردان. طب سوزنی، بدون هیچ عارضه ای، چین و چروک های صورت و خط خنده را از بین می برد. سوزن های شفابخش طب سوزنی، گردش جریان خون را در بافت صورت افزایش می دهد و از  این طریق، به تولید کلاژن بیشتر و در نتیجه، کاهش چین و چروک و افزایش شادابی و زیبایی پوست کمک شایانی می کند.

پزشک متخصص طب سوزنی، سوزن های نازک و کوچک را در پوست صورت و دیگر قسمت های بدن فرو می برد و از این طریق، جریان خون و میزان تولید کلاژن را در پوست افزایش می دهد. این کار باعث می شود پوست تغذیه شود و اکسیژن و رطوبت لازم را نیز به دست بیاورد.

طب سوزنی برای از بین بردن خط خنده

طب سوزنی برای از بین بردن خط خنده

گاه متخصص طب سوزنی، سوزن ها را در سایر نقاط بدن نیز فرو می برد و از این طریق، استرس و درد را کاهش می دهد و  بی خوابی و سایر مشکلاتتان را درمان می کند. این کار به بهتر شدن نتیجۀ جوانسازی پوست کمک می کند، چرا که همۀ قسمت های بدن به هم ربط دارند. طب سوزنی، بدون عمل جراحی، بدون نیاز به بیهوشی و  بستری شدن، ظاهری جوان و زیبا به شما می بخشد.

طب سوزنی به جوانان کمک می کند جوان و شاداب باقی بمانند و به کسانی که جوانی را پشت سر گذاشته اند کمک می کند چندین سال جوان تر به نظر برسند. طب سوزنی برای از بین بردن خط خنده نیز بسیار اثربخش است. در ضمن، این روش درمانی زیبایی آفرین، پف و حلقۀ سیاه دور چشم را کاهش می دهد، غبغب را کاهش می دهد و افتادگی و شلی پوست را درمان می کند.

طب سوزنی، علاوه بر از بین بردن خط خنده، برای از بین بردن خط اخم، چروک پنجه کلاغی، خط و پیشانی، چین و چروک زیر چشم و خطوط گردن نیز بسیار اثربخش است. به علاوه، جوش یکی از عوامل بروز چین و چروک بر روی پوست به شمار می رود و طب سوزنی با  تنظیم چربی پوست و  بستن منافذ پوست، پوست های مستعد جوش را درمان می کند و از این طریق، به افزایش استحکام پوست و از بین بردن چین و چروک ها و خطوط پوست کمک می کند.

به طور کلی، برای از بین بردن خطوط و چین و چروک های ایجاد شده بر روی پوست، به انجام ده جلسه طب سوزنی نیاز خواهید داشت، اما پس از انجام چند جلسه، متوجه کاهش این خطوط خواهید شد. پس از جلسۀ هفتم یا هشتم، کلاژن اثربخشی اش را آغاز می کند.

اگر این روش درمانی به دست پزشک طب سوزنی ماهر صورت بگیرد، بهترین نتیجه را به شما خواهد بخشید و هیچ گونه عارضه ای را در پی نخواهد داشت.

در چه سنی به سراغ طب سوزنی برویم؟

فرقی نمی کند بیست ساله باشید یا هفتاد ساله. در هر سنی می‌توانید از طب سوزنی برای از بین بردن خط خند کمک بگیرید. در دهه های بیستم و سی ام زندگی، طب سوزنی از بروز زود هنگامِ خط و خطوط جلوگیری می کند؛ در دهۀ چهل و پنجاه، طب سوزنی خط و خطوط پوست را به حداقل می رساند و ظاهری جوان به شما می بخشد؛ و در دهۀ شصت و هفتاد، به جوانسازی و شادابی پوست تان کمک می کند.

طب سوزنی خطوط عمیق را التیام می بخشد و درخشش و جوانی از دست رفته را به پوست تان باز می گرداند.

تغییر سبک زندگی

سبک زندگی ما تاثیر مستقیمی و چشمگیری بر سلامت روح و جسم ما دارد. جوانی و شادابی پوست نیز از این قاعده مثتثنی نیست. در پیش گرفتن سبک زندگی سالم به کاهش چین و چروک های صورت بسیار کمک می کند. در ادامه، نکات موثر در جلوگیری از بروز خط خنده و درمان آن را برخواهیم شمرد.

 • استرس را کنترل کنید

 استرس و اضطراب به پوست تان آسیب می رساند، از این رو، باید میزان استرس تان را کاهش دهید. برای کاهش استرس روش های بسیاری وجود دارد، مانند نوشیدن دمنوش های گیاهی، ورزش کردن، انجام طب سوزنی و انجام برنامه ریزی دقیق و واقع گرایانه.

 • در معرض نور خورشید قرار نگیرید

 قرار نگرفتن در معرض تابش مستقیم نور خورشید یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از ایجاد چین و چروک های صورت و خطوط اطراف لب به شمار می رود. با این کار، از شل شدن پوست و بروز خط خنده جلوگیری خواهید کرد. برای این کار، می توانید از ضد آفتاب و کلاه استفاده کنید.

 • آنتی اکسیدان مصرف کنید

 آنتی اکسیدان ها خواص بسیاری دارند، از درمان سرطان و بیماری های مزمن گرفته تا جلوگیری از ایجاد چین و چروک و رفع آن ها. آنتی اکسیدان ها دارای خواص ضد پیری هستند و از افزایش چین و چروک و خطوط اطراف لب جلوگیری می کنند. در رژیم غذایی تان از مواد غذایی سرشار از آنتی اکسیدان، ویتامین ث، میوه جات و سبزیجات به وفور وجود استفاده کنید. آنتی اکسیدان ها سبب حفظ سلامت پوست می شوند و  با افزایش میزان کلاژن در پوست، خاصیت ارتجاعی آن را افزایش می دهند.

 • محصولات آرایشی معتبر استفاده کنید.
 • پیش از خواب، آرایشتان را پاک کنید.
 • آب فراوان بنوشید

 افزایش مصرف آب برای از بین بردن خط خنده کمک شایانی می کند.  نوشیدن آب فراوان و هیدراته نگاه داشتن بدن، یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از بروز چین و چروک و خطوط است. نوشیدن آب فراوان پوست تان را هیدراته می کند و خاصیت ارتجاعی آن را افزایش می دهد. نوشیدن روزانه 8 تا 10 لیوان آب به حفظ سلامت و شادابی پوست تان بسیار کمک می کند. نوشیدن آب سرعت روند ایجاد خطوط و چین و چروک های جدید را در اطراف لب کاهش می دهد.اگر دوست ندارید آب را به تنهایی بنوشید، می توانید با میوه یا گیاهان خوشبو آب را طعم دار کرده و از نوشیدن آن لذت ببرید.

 • اسیدهای چرب امگا 3 مصرف کنید

 مصرف اسیدهای چرب امگا3 به حفظ شادابی و جوانی پوست کمک می کند. ماهی های چرب و مکمل های روغن ماهی از ایجاد خطوط و چین و چروک های اطراف لب جلوگیری می کند. روغن ماهی دارای اسیدهای چرب امگا3 است، از این رو، از آسیب های احتمالی به پوست جلوگیری می کند.

مطالعه بیشتر :  لیفت صورت با نخ (مزایا،معایب،مراقبت های قبل و بعد)
 • سیگار نکشید.
 • مراقب به نوسانات وزنی باشید

 افزایش و کاهش مداوم وزن بروز خط خنده را تسریع می بخشد.

 • به پهلو نخوابید

 فشاری که بالشت به صورت وارد می کند سبب بروز خط خنده می شود؛ از این رو، بهتر است به پشت بخوابید تا فشاری به صورتتان وارد نشود.

 • مرطوب کننده را فراموش نکنید

 مرطوب کننده روند بروز خط خنده را به تاخیر می اندازد. اسید هیالورونیک سلاحی قوی برای مبارزه با بروز خط خنده به شمار می رود. برای از بین بردن خط خنده، از مرطوب کننده های حاوی اسید هیالورونیک استفاده کنید.

 • از محصولاتی که تولید کلاژن را افزایش می دهند استفاده کنید.

خط خنده به دلیل از بین رفتن کلاژن و خاصیت ارتجاعی پوست بروز می یابد، از این رو، محصولاتی که تولید کلاژن را افزایش می دهند برای از بین بردن خط خنده بسیار مناسب هستند. رتینول، ویتامین B3، اسید گلیکولیک، مس و پپتید تاثیر قابل توجهی بر افزایش خاصیت ارتجاعی پوست دارند.

سخن آخر

پوست صورت ما بسیار ظریف و شکننده است، از این رو، برای انتخاب روش جوانسازی و یا درمان هر گونه بیماری پوستی، با احتیاط و آگاهی کامل، قدم برداریم. سعی کنید برای جوانسازی پوست و از بین بردن خطوط آن، از روش های طبیعی و بی عارضه بهره بگیرید، چرا که با افزایش سن، عوارض فیلرهای شیمیایی و لیزر بر روی پوست نمایان می شود و روند پیری پوست سرعت می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان