روش امبدینگ (کاشت نخ بدن)

سریعترین روش لاغری از زیر شاخه های طب سوزنی می باشد که به سرعت باعث کاهش وزن و سایز کل بدن می شود. معمولا در هر دوره 3 الی 5 کیلو و بیش از آن کاهش سایز 10 الی 15 سانت دورر شکم داریم.

کاشت نخ کت گوت به جای کاهش آب بدن، چربی اضافی را از بین میبرد و از سلامت بدن اطمینان حاصل میکند و همچنین لاغری سریع چشم گیر و عدم برگشت به وضعیت اولیه بعد از 2 تا 4 دوره تضمین میکند.

لاغری با نخ و امبدینگ شکم و پهلو یک روش برای درمان بدن، زیبایی و تناسب وزن است که در کاهش سایز موضعی بدن هم موثر است.

این شیوه درمانی یک روش تقریباً نو در طب سوزنی به شمار می‎آید. در این روش، درمانگر طب سوزنی به جای استفاده از سوزن، نخ‌های قابل جذبی از جنس cutgut يا كروميك را در نقاط طب سوزنی می‎کارد. این نخ‎ها تقریباً سه هفته در بدن باقی می‌مانند و در حین جذب‎شدن نقاط مربوط به طب سوزنی را پیوسته تحریک می‌کنند. در واقع، در این روش بدن انسان به نخ‎های کاشته ‎شده همان واکنش به سوزن‎های طب سوزنی را از خود نشان می‎دهد.
از آنجا که نخ‌های قابل جذب جایگزین سوزن‌ می‌شوند می‌توانند برای مدت زمان نسبتا طولانی، حدود 3 هفته در بدن باقی بمانند تا زمانی که جذب بدن شوند. در حقیقت نقاط طب سوزنی که در جلسات درمانی طب سوزنی تحریک می‌شود، با فعالیت‌های روزانه فردی که امبدینگ دریافت کرده، در هر لحظه تحریک می‌شود. در این شیوه بیمار به صلاحدید پزشک بعد از 2 تا 3 هفته با جذب نخ catgut برای تجدید امبدینگ به مطب پزشک مراجعه می‌کند و به این ترتیب دوره درمانی خود را ادامه می‌دهد.

امبدینگ یکی از زیرشاخه های طب سوزنی چینی به شما می رود که در آن، به جای سوزن، از نخ های قابل جذب استفاده می شود. استفاده از نخ، به جای سوزن، باعث می شود نقاط طب سوزنی به صورت ممتد تحریک شوند، در نتیجه، اثربخشی آن نیز طولانی مدت خواهد بود. روش درمانی امبدینگ، بدون هیچ عارضۀ خطرناکی، به درمان بیماری ها و التیام دردهایتان کمک می کند و به علاوه، پوستی جوان و درخشان و اندامی متناسب و سالم به شما می بخشد. محل کاشتن نخ ها و مدت زمان جذب کاملِ آن ها به نوع نخی که در این روش درمانی استفاده می شود بستگی دارد. در ابتدای کاشت نخ، سرعت جذب نخ ها آهسته است و در طی 180 تا 200 روز پس از انجام امبدینگ، سرعت جذب نخ ها افزایش می یابد.

در این مقاله، کاربرد امبدینگ در درمان بیماری ها و لاغری و زیبایی را شرح خواهیم داد و باید و نبایدهای انجام امبدینگ و عوارض احتمالی آن را به شما خواهیم گفت تا با آگاهی کامل و خیالی آسوده، به سوی انجام این روش درمانی طبیعی و بی عارضه گام بردارید.

امبدینگ چیست؟

امبدینگ چیست؟

امبدینگ چیست؟

همان طور که گفتیم، امبدینگ یکی از زیرشاخه های نوین طب سوزنی چینی به شمار می رود که از طریق کاشت نخ های قابل جذب در نقاط طب سوزنی در بدن صورت می گیرد. این نخ های کاشته شده با تحریک مداوم نقاط طب سوزنی در بدن، بیماری ها را درمان می کنند، درد را التیام می بخشند، اندام تان را زیبا می سازند، پوست تان را شاداب و جوان می سازند و حتی از بروز بیماری ها و اختلالات جلوگیری می کنند.

در واقع، می توان  امبدینگ را نوعی طب سوزنی با اثربخشی طولانی مدت دانست که از ادغام تکنولوژی مدرن (نخ های قابل جذب) و طب سنتی چینی (طب سوزنی) پدید آمده است. از سوی دیگر، پیشرفت تکنولوژی و صنعت سبب افزایش اثربخشی و امنیت این روش درمانی شده است. نخ هایی که در این روش درمانی استفاده می شوند سبب بروز درد نمی شوند و آزاری به جسم تان نمی رسانند، از این رو، تمایل مردم به پذیرش این روش افزایش یافته است.

در برخی موارد، اثربخشی امبدنیگ و ماندگاری نتیجۀ امبدینگ، در مقایسه با طب سوزنی، بیشتر است. به عنوان مثال، اثربخشی امبدینگ برای درمان دیسک کمر و درد حاصل از آن، در مقایسه با طب سوزنی، بسیار بیشتر است.

این روش درمانی بیماری های تان را درمان می کند، زیبایی را به شما هدیه می کند، در کاهش وزن به شما کمک می کند و به طور کلی، سلامت روح و جسم تان را بهبود می بخشد.

روش درمانی امبدینگ، به کتب درسی دانشگاه های طب سنتی چینی نیز راه یافته است و راه خود را به دیگر کشورهای سراسر جهان نیز هموار کرده است.

روش درمانی امبدینگ

روش درمانی امبدینگ

روش امبدینگ برای کسانی که نمی توانند، به طور مرتب، برای انجام طب سوزنی مراجعه کنند نیز بسیار مفید است.

امروزه، برای انجام امبدینگ از مواد طبیعی استفاده می شود که پس از تزریق به بدن، بدون ایجاد درد و حساسیت، جذب می شوند.

امبدینگ برای درمان بیماری ها

امبدینگ می تواند در برطرف کردن بیماری ها و مشکلات زیر به بیماران کمک کند:

 • بیماری های دستگاه گوارش، از جمله گاستریت مزمن، زخم معده، سندروم روده تحریک پذیر،  یبوست و اسهال
 • قاعدگی دردناک
 • قاعدگی نامنظم
 • چاقی و لاغری
 • آسم
 • سکته
 • مشکلات پوستی، مانند جوش، آکنه و اگزما
 • برونژیت مزمن
 • التهاب مخاط بینی آلرژیک
 • اختلالات گوارشی که در پی شیمی درمانی یا پرتو درمانی بروز می یابند.
امبدینگ برای درمان بیماری ها

امبدینگ برای درمان بیماری ها

روش امبدینگ به بهبود سلامت دستگاه اسکلتی عضلانی بدن نیز کمک می کند. ورش درمانی امبدینگ برای حفظ سلامت عضلات و تاندون ها بسیار مفید است.

امبدینگ سبب تقویت سیستم ایمنی نیز می شود و شما را در برابر بیماری ها مقاوم می سازد.

امبدینگ برای لاغری

طب سوزنی یکی از اثربخش ترین روش ها برای درمان چاقی به شمار می رود که بدون هیچ گونه عارضه و اثر جانبی، شما را از معضل چاقی و مشکلات حاصل از آن می رهاند. نخ های امبدینگ، مانند سوزن های شفابخش طب سوزنی، متابولیسم بدن را افزایش می دهند و در نهایت، سبب کاهش وزن می شوند. التبه، از روش امبدینگ، در ابتدا، برای درمان دردها و بیماری های مزمن استفاده می شد، اما مدت هاست که برای کاهش وزن و کنترل اشتها در اشخاص نیز استفاده می شود.

دکتر لیو جیانگوآ، استاد طب سنتی چینی، معتقد است نقاط خاصی در بدن وجود دارد که تحریک آن ها سبب کاهش اشتها می شود و همچنین، به هضم غذا کمک می کند. به علاوه، تحریک این نقاط می تواند متابولیسم بدن را افزایش دهد، جریان خون و انرژی درونی بدن را نیز بهبود بخشد.

امبدینگ برای لاغری

امبدینگ برای لاغری

 در روند درمان چاقی با امبدینگ، چربی ها زودتر از بین می روند. در واقع، آن چه از بین می رود و سبب کاهش وزن می شود، چربی است، نه آب. در نتیجه، اذیت و خسته نخواهید شد. در طول درمان با امبدینگ، نیازی نیست از رژیم غذایی خاصی پیروی کنید، تنها پیروی از یک رژیم غذایی سالم و کنار گذاشتن غذاهای مضر کافی است.

مطالعه بیشتر :  درمان دیسک گردن بدون جراحی (6 راهکار)

پزشک برنامۀ درمانی متناسب با شرایط و وضعیت بیمار را تجویز می کند، اما معمولاً جلسه های درمانی امبدینگ برای لاغری هر دو هفته یک بار تکرار می شود و هر جلسه نیز 20 دقیقه طول می کشد.

 کسانی که نمی خواهند کل بدن شان لاغر شود و تنها قصد دارند سایز قسمت های خاصی از بدن شان را کاهش دهند می توانند از روش امبدینگ استفاده کنند و این یکی از بهترین فواید امبدینگ برای لاغری به شمار می رود. در نتیجه، رویای لاغری شکم و پهلو با امبدینگ محقق خواهد شد. معمولاً کاهش سایز این دو قسمت به کمک رژیم غذایی و ورزش بسیار دشوار است.

پزشک طب سنتی، بسته به نیاز بیمار و شرایط فیزیکی او، نقاط مناسب را برای کاشت نخ انتخاب می کنند.

دکتر لیو معتقد است که حجم بسیاری از چربی بدن در شکم، کمر و ران های انسان ها انباشته می شوند. در این قسمت ها، رگ های خونی بسیار کمی وجود دارد، از این رو، تاثیر امبدینگ در این نقاط به سرعت نمایان خواهد شد.

در واقع امبدینگ، مانند طب سوزنی، استرس و اضطراب را نیز در اشخاص کاهش می دهد و از این طریق، از بروز اشتهای عصبی جلوگیری می کند.

پزشکان، پس از انجام امبدینگ، به بیماران توصیه می کنند مصرف نمک و چربی را در رژیم غذایی شان کاهش دهند. در واقع، پس از انجام امبدینگ و طب سوزنی برای لاغری، باید سبک زندگی تان را تغییر دهید و همچنین، غذاهای ناسالم را از رژیم غذایی تان حذف کنید، در غیر این صورت، همۀ وزن کاهش یافته بازخواهد گشت.

امبدینگ برای درمان کمردرد

کمردرد یکی از شایع ترین مشکلاتی است که اکثر مردم در طول زندگی شان با آن دست به گریبان خواهند شد. هزینه درمان کمردرد بسیار بالاست. این درد مزمن زندگی مبتلایان را تا حد زیادی تحت الشعاع قرار می دهد. بیماران برای رهایی از این درد از روش های بسیاری، مانند داروهای شیمیایی، فیزیوتراپی یا ورزش کمک می گیرند. بسیاری از بیماران مبتلا به کمردرد مزمن نیز برای درمان کمردردشان به سراغ روش های درمان طبیعی یا سنتی می روند.

امبدینگ برای درمان کمردرد

امبدینگ برای درمان کمردرد

روش درمانی امبدینگ، به عنوان یکی از زیر شاخه های طب سوزنی، یکی از پرکاربردترین روش ها در درمان کمر درد به شمار می رود. مطالعات بسیاری درمورد اثربخشی آن در درمان کمردرد انجام گرفته است و اکثر آن ها نیز اتربخشی این روش درمانی سنتی و بی عارضه را تایید کرده اند.

امبدینگ برای جوانسازی پوست

زیبایی و جوانی پوست به دغدغۀ اصلی بسیاری از انسان، به خصوص زنان، تبدیل شده است. برخی از مردم، برای جوانسازی، از جراحی زیبایی کمک می گیرند، برخی از بوتاکس و فیلر و برخی دیگر از روش های طبیعی و سنتی، مانند طب سوزنی و امبدینگ، کمک می گیرند. شمار کسانی که برای حفظ شادابی پوست و جوانسازی آن به روش های طبیعی و سنتی روی آورده اند و آن ها را به روش های جراحی تهاجمی ترجیح داده اند، روز به روز، افزایش می یابد.

 امبدینگ یکی از این روش های طبیعی جوانسازی پوست به شمار می رود که ریشه در طب سوزنی چینی دارد. امبدینگ صورت سبب افزایش میزان کلاژن در پوست می شود و از این طریق، چین چروک های پوست را از بین می برد و ظاهری جوان و شاداب به شما هدیه می کند.

امبدینگ برای جوانسازی پوستبرای جوانسازی پوست با امبدینگ، از نخ های پروتئینی استفاده می شود. پزشک نخ ها را به کمک سوزن وارد پوست می کند و پس از قرار دادن آن در محل مورد نظر، سوزن را بیرون می کشد. این نخ ها در صورت باقی می مانند و سبب ترشح کلاژن و افزایش گردش خون در پوست می شوند.

هزینه امبدینگ، در مقایسه با دیگر روش های جوانسازی، مانند جراحی زیبایی، بسیار کمتر است، همچنین عوارض دیگر روش های جوانسازی را نیز در پی ندارد. در ضمن، بلافاصله پس از انجام امبدینگ، می توانید زندگی روزمره تان را از سر بگیرید، از این رو، هیچ وقفه ای در زندگی تان ایجاد نخواهد یافت.

مطالعه بیشتر :  روش لاغری با سوزن (کاهش وزن با طب سوزنی)

امبدینگ برای درمان سندروم روده تحریک پذیر (IBS)

سندروم روده تحریک پذیر (IBS) یکی از شایع ترین بیماری های گوارشی به شمار می رود که علی رغم بی خطر بودنش، علائم بسیار آزاردهنده و دردناکی، مانند اسهال، یبوست و نفخ، را به همراه دارد که حتی می تواند زندگی روزمرۀ شخص را مختل سازد. امبدینگ، به عنوان یکی از زیرشاخه های طب سوزنی، در درمان سندروم روده تحریک پذیر (IBS) و علائم آن بسیار اثربخش است. مطالعات نشان می دهند که اثربخشی امبدینگ در درمان علائم سندروم روده تحریک پذیر (IBS)، در مقایسه با طب سوزنی و داروهای شیمیایی، بسیار بیشتر است.

امبدینگ برای درمان سندروم روده تحریک پذیر

امبدینگ برای درمان سندروم روده تحریک پذیر

امبدینگ برای درمان افسردگی و استرس در این بیماران نیز بسیار اثربخش است.

روند درمان با امبدینگ

دوره های درمانی امبدینگ، بسته به نوع بیماری و مشکلی که برای درمان و حل آن به سراغ امبدینگ می آیید و میزان جذب نخ در بدن، متفاوت است. معمولاً جلسات درمانی هر ده روز یک بار صورت می گیرند و در هر دوره، 8 تا 10 جلسه درمانی گنجانده می شود. ممکن است فاصلۀ میان جلسات از 3 تا 4 هفته یا حتی بیشتر نیز افزایش پیدا کند.

آیا گزینۀ مناسبی برای انجام امبدینگ هستید؟

 1. در صورت وجود زخم و التهاب بر روی پوست، نباید به سراغ طب سوزنی یا امبدینگ بروید، چرا که ممکن است باعث بروز عفونت شود.
 2. بیماران مبتلا به بیماری های پوستی و دیابت شدید نباید از این روش درمانی کمک بگیرند.
 3. مبتلایان به اختلالات ترمیم پوست و بافت زیر پوستی نباید به سراغ روش درمانی امبدینگ بروند.
 4. بیماران مبتلا به ترومبوسیتوپنی گزینۀ مناسبی برای انجام امبدینگ نیستند.
 5. اگر خسته یا گرسنه هستید یا خیلی عرق کرده اید، نباید به سراغ امبدینگ بروید.
 6. در دورۀ عادت ماهیانه، از انجام امبدینگ اجتناب کنید.
 7. زنان باردار نباید امبدینگ شکم و کمر انجام دهند.
 8. کودکان زیر 7 سال نباید امبدینگ انجام دهند و در صورت لزوم، باید با احتیاط این کار را بکنند.

عوارض امبدینگ

معمولاً تا یکی دو روز پس از انجام امبدینگ، اشخاص احساس گرمای شدید می کنند و جای کاشت نخ ها نیز قرمز و متورم خواهد شد. اما لازم نیست نگران باشید، این عوارض پس از چند روز، به طور کامل ناپدید خواهند شد.

برخی بیماران نیز، پس از انجام امبدینگ، به اسهال مبتلا می شوند. اما اصلا جای نگرانی نیست، چرا که بدن شما سموم اضافه را از این طریق دفع می کند و در واقع، سم زدایی صورت می گیرد. برای درمان اسهال پس از امبدینگ، هیچ گونه دارویی مصرف نکنید.

عوارض امبدینگ

عوارض امبدینگ

گاهی در اطراف محل امبدینگ، کبودی هایی مشاهده می شود. اما اصلاً جای نگرانی نیست، این کبودی ها به دلیل خونریزی مویرگ های خونی در زیر پوست ایجاد می شوند و پس از یکی دو هفته، به صورت خود به خود، از بین می روند.

کلام آخر

امبدینگ روش درمانی بسیار ساده و بی عارضه ای است، اما برای انجام آن، باید به کلینیک های معتبر و متخصصین ماهر و مجرب مراجعه کنید. به علاوه، این روش درمانی باید در محیطی پاکیزه و عاری از هر گونه آلودگی انجام گیرد.

کودکان، زنان باردار، مبتلایان به عفونت های پوستی، التهاب روده، دیابت شدید، بیماری های قلبی و برخی از اختلالات خوبی نباید از این روش درمانی استفاده کنند.

این روش جوانسازی، علاوه بر پوست صورت، می تواند به جوانسازی پوست دیگر قسمت های بدن نیز کمک کند.

نخ هایی که در روش امبدینگ استفاده می شوند بسیار نازک هستند و پوست تان را آزار نخواهند داد، از این رو، پس از انجام امبدینگ می توانید فعالیت روزانه تان را از سر بگیرید.

امبدینگنتیجۀ امبدینگ بلافاصله پس از جلسۀ درمان نمایان می شود و معمولاً 4 تا 6 ماه نیز ماندگاری دارد.

برای آشنایی با روند انجام امبدینگ، می توانید فیلم امبدینگ را در سایت های مختلف مشاهده کنید.

ommanian-20-min
ommanian-20-min
ommanian-19-min
ommanian-19-min
ommanian-17-min
ommanian-17-min
مشاوره رایگان