بزرگ کردن باسن با تزریق چربی به باسن یا پروتز باسن؟

درمان تنبلی تخمدان
آیا سندروم تخمدان پلی کیستیک با طب سنتی قابل درمان است؟
مارس 12, 2019
کاهش وزن
بهترین راه برای لاغری سریع چیست؟
مارس 17, 2019

بزرگ کردن باسن با تزریق چربی به باسن یا پروتز باسن؟

بزرگ کردن باسن

بزرگ کردن باسن

امروزه، زنان باسن بزرگ و برجسته را به پایین تنه ای لاغر و ظریف ترجیح می دهند. عوامل بسیاری در این تغییر سلیقه دخیل بوده اند، به عنوان مثال، سلبریتی هایی مانند کیم کارداشیان با باسنی حجیم و بزرگ به این علاقه و تقاضا دامن زده اند. روش های زیادی برای بزرگ کردن باسن وجود دارد، از جمله حرکات ورزشی، تغذیه و جراحی؛ اما افزایش سایز باسن از طریق ورزش و تغذیه خیلی زمان بر است؛ از این رو، مردم بیشتر به عمل های جراحی روی می آورند. در ضمن، داشتنِ باسنی بزرگ، شبیه به باسن سلبریتی های هالیود، از طریق ورزش و تغذیه امکان پذیر نیست. کسانی که از شکل، سایز یا وجود چین و چروک در باسنشان راضی نیستند، می توانند به راحتی و در کمترین زمان به سایز و ظاهر دلخواه شان دست یابند. تزریق چربی به باسن (لیفت باسن برزیلی) و جراحی پروتز باسن دو روش بسیار پر استفاده برای بزرگ کردن باسن به شمار می روند.

طبق آمار انجمن جراحان پلاستیک آمریکا (ASPS)، در دهۀ اخیر، جراحی ایمپلنت باسن رشد 49 درصدی داشته است.

تزریق چربی به باسن افزایش 13 درصدی داشته است.

بالا کشیدن یا لیفت باسن نیز افزایش 30 درصدی داشته است.

روش های جراحی بزرگ کردن باسن برای کسانی که رژیم ها و ورزش های مختلفی را دنبال کرده اند، ولی به سایز مطلوب خود نرسیده اند، بسیار مناسب هستند. در ادامه، به روش های بزرگ کردن باسن و مزایا و معایب آن ها خواهیم پرداخت.

پروتز باسن

ایمپلنت های سیلیکونی تنها برای بزرگ کردن سینه استفاده نمی شوند، بلکه سال هاست در افزایش سایز باسن و برجسته ساختنِ آن نیز کاربرد دارند. جراحی ایمپلنت باسن برای کسانی که شرایط لازم را برای انتقال چربی به باسن را ندارند روش بسیار مناسبی محسوب می شود. این روش بزرگ کردن باسن از سوی سازمان غذا و داروی آمریکا (FAD) نیز تایید شده است.  جراحی ایمپلنت باسن سبب افزایش سایز باسن و بهبود فرم باسن می شود. البته پروتز باسن پوست شل و آویزان باسن را برطرف نمی کند. در این روش، ایمپلنت های سیلیکونی، از طریق شکاف ایجاد شده، در زیر ماهیچه ‌های سرینی یا عضلات گلوتئال و بالای استخوان لگن قرار می گیرند.

تزریق چربی به باسن

انتقال چربی به باسن

پیش تر از این، تنها روش بزرگ کردن باسن، قرار دادن ایملنت های سیلیکونی در باسن بود، اما انتقال چربی به عنوان روشی بی خطر و طبیعی به میان آمد و طرفداران بسیاری هم پیدا کرد. روش انتقال چربی به باسن را لیفت باسن برزیلی (BBL) نیز می نامند. برای تزریق چربی به باسن، بدن باید به اندازۀ کافی چربی داشته باشد، در غیر این صورت، حاصل کار مطلوب نخواهد شد. نتیجۀ حاصل از تزریق چربی به باسن، در مقایسه با پروتز باسن، بسیار طبیعی تر به نظر می رسد. در این روش، با استفاده از لیپوساکشن، چربی های اضافۀ قسمت های دیگر بدن را جدا و آن ها را به باسن تزریق می کنند.

در این روش، تنها یک جای زخم، به اندازۀ یک پاک کن، در هر طرف از باسن باقی می ماند و چند جای زخم کوچک هم در محل بیرون کشیدن چربی ها به جای می ماند. همین عامل سبب محبوبیت لیفت باسن برزیلی شده است.

انتقال چربی به باسن مزایایی هم دارد که شماری از آن ها در ادامه آمده است:

 • باسن شکل و ظاهری طبیعی پیدا می کند.
 • چربی های اضافۀ دیگر قسمت های بدن زدوده می شوند.
 • صد درصد از بافت چربی های خودِ بدن استفاده می شود و هیچ گونه فیلر مصنوعی به کار گرفته نمی شود.
 • برخلاف ایمپلنت باسن، به استراحت طولانی مدت نیاز ندارد.

در روش جراحی انتقال چربی به باسن، چربی های اضافۀ قسمت های دیگر بدن، مانند شکم و ران، برداشته می شوند و به باسن تزریق می شوند، در نتیجه، اندامی متناسب و باسنی خوش تراش و خوش فرم خواهید داشت.

مطالعه بیشتر :  پروتز باسن (بزرگ کردن یا کوچک کردن سایز باسن)

در قسمت هایی که چربی از آن ها برداشت می شود، شکاف های بسیار کوچکی ایجاد می شود. چربی هایی که از طریق لیپوساکشن بیرون کشیده شده اند تصفیه می شوند، سپس، به قسمت باسن تزریق می گردند و باسنی خوش فرم و متناسب را شکل می دهند. با ورزش و رژیم غذایی مناسب و دوری از عادات غلط، مانند سیگار کشیدن، زنان می توانند تا سال های متمادی از داشتن اندامی زیبا و خوش فرم لذت ببرند.

اگر لاغر هستید و می خواهید از این روش استفاده کنید، باید وزن تان را افزایش دهید، در غیر این صورت، باید به فکر گزینۀ دیگری باشید. با تزریق چربی به باسن، پوست باسن جوان تر می شود و چین و چروک ها تا حدی از بین می روند، اما این روش برای از بین بردن پوست های شل و آویزان باسن اثرگذار نیست. برای بزرگ کردن باسن از این طریق، نباید پوست باسنتان شل و آویزان باشید، در غیر این صورت، باید عمل لیفت باسن را هم به همراه آن انجام دهید. انجام این دو عمل جراحی در کنار هم برای کسانی که کاهش وزن زیادی داشته اند بسیار مناسب است.

جراحی لیفت باسن برزیلی دو تا سه ساعت طول می کشد. این جراحی بهتر است تحت بیهوشی عمومی صورت بگیرد.

این عمل جراحی تنها به دو هفته استراحت نیاز دارد.

مقایسۀ لیفت باسن برزیلی (تزریق چربی به باسن) با جراحی پروتز باسن

هزینۀ لیفت باسن برزیلی (تزریق چربی به باسن)، در مقایسه با هزینۀ پروتز باسن، بالاتر است، اما مزایای بیشتری دارد.

در لیفت باسن برزیلی، از بافت های چربی بدن استفاده می شود، از این رو، بدن آن را می پذیرد و مشکلی پیش نمی آید. در جراحی پروتز باسن، احتمال تغییر شکل ایمپلنت سیلیکونی، پارگی آن و بروز عفونت وجود دارد.

در جراحی تزریق چربی به باسن، برشی که برای لیپوساکشن ایجاد می شود بسیار کوچک است، از این رو، جای زخم بسیار کوچکی بر روی پوست بر جای می ماند و احتمال بروز عفونت نیز بسیار پایین است. اما جراحی پروتز باسن نیازمند ایجاد برش های بزرگتری است، در نتیجه، جای زخم بزرگتری بر روی پوست باقی می ماند و خطر بروز عفونت نیز بالاست.

یکی دیگر از مزایای لیفت باسن برزیلی زدودنِ چربی های اضافه از دیگر قسمت های بدن است، در نتیجه، هم اندام زیبایی خواهید داشت و هم باسنی خوش فرم.

نتیجۀ بزرگ کردن باسن با تزریق چربی بسیار طبیعی تر از افزایش سایز آن با فیلر و ایمپنت های سیلیکونی به نظر می رسد.

جراحی انتقال چربی به باسن، در مقایسه با لیفت باسن و ایمپلنت باسن، کمتر تهاجمی است.

تزریق Sculptra

برخی از مردم چربی لازم را برای تزریق چربی به باسن ندارند، پوستی شل و آویزان دارند و نمی خواهند از ایمپلنت های سیلیکونی هم استفاده کنند، اما می خواهند باسنی بزرگ داشته باشند. برای این بیماران هم گزینۀ مناسبی وجود دارد. آن ها می توانند از فیلرهایی با ماندگاری بالا استفاده کنند. فیلر Sculptra از فیلرهای پر استفاده به شمار می رود و از سوی سازمان غذا و داروی آمریکا (FAD) تایید شده است و از سال 1999، استفاده می شود.  Sculptra از جنس اسید پلی لاکتیک است. این ماده در ساخت نخ بخیه استفاده می شود و با بدن سازگار است. اسید پلی لاکتیک در بدن حل می شود و کلاژن طبیعی جایگزین آن می شود. برای باسن بزرگتر، باید از  Sculptra بیشتری استفاده کنید.

لیفت باسن

برخی زنان با سایز باسن شان مشکلی ندارند، بلکه با افتادگی و پوست شل آن مشکل دارند. پوست باسن به دلایل مختلف، مانند کاهش وزن و افزایش سن، شل می شود و افتادگی پیدا می کند. در جراحی لیفت باسن، پوست اضافۀ اطراف ران و باسن برداشته می شوند و پوست باقی مانده کشیده می شود، در نتیجه، باسن جوان تر و برجسته تر می شود و پوست شل و آویزان آن نیز از بین می رود.

جراحی لیفت باسن مزایایی نیز دارد:

 • ظاهر باسن بسیار طبیعی به نظر می رسد.
 • پوست اضافۀ باسن برداشته می شود و خطر بروز عفونت به دلیل پوست های شل را کاهش می دهد.
 • روند جراحی، زمان بر نیست.

اگر می خواهید باسنی بزرگ و بدون پوست شل و آویزان داشته باشید، باید جراحی لیفت باسن را با جراحی انتقال چربی به طور هم‌زمان انجام دهید. نتیجۀ ترکیب این دو عمل جراحی، باسنی بزرگ و بدون چروک است.

کسانی که می خواهند با استفاده از جراحی لیفت باسن، اندامی بهتر و در نتیجه، اعتماد به نفسی بالاتر داشته باشند، باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • از سلامت عمومی مطلوبی برخوردار باشند، زیرا ممکن است به بیهوشی نیاز داشته باشند و بعد از جراحی هم التیام بیابند.
 • از سلامت روان برخوردار باشند و انتظارات واقع گرایانه ای از عمل جراحی لیفت باسن داشته باشند.
 • سیگار نکشند، زیرا سیگار روند بهبود پس از عمل را تحت الشعاع قرار می دهد. اگر در حال حاضر سیگار می کشید، باید مدتی قبل و پس از جراحی، مصرف سیگار را کنار بگذارید.

برای ماندگاری نتیجۀ عمل جراحی لیفت باسن، باید از رژیم غذایی سالم پیروی کنید و ورزش را هم فراموش نکنید.

کاهش وزن نداشته باشید، چرا که نوسانات وزنی بر نتیجۀ عمل جراحی تاثیر می گذارد.

پروتز باسن

مراقبت های لازم برای جراحی بزرگ کردن باسن

برای اینکه جراحی و روند بهبودتان به بهترین شکل صورت بگیرد، رعایت بعضی از نکات ضروری است. پیش از عمل جراحی:

 • مصرف سیگار و الکل را متوقف کنید.
 • داروهایی مانند آسپرین، داروهای ضد التهاب غیراستروئیدی (NSAIDها) و برخی از مکمل های خاص را مصرف نکنید، چرا که روند بهبودتان را کند می سازند.
 • 12 ساعت پیش از عمل جراحی نباید چیزی بخورید، چرا که در روند بیهوشی اختلال ایجاد می کند.
 • آب فراوان بنوشید.
 • ورزش کنید و از رژیم غذایی سالم پیروی کنید، به خصوص اگر عمل لیفت باسن را در پیش دارید. اگر می خواهید برای انجام تزریق چربی به باسن وزن تان را افزایش دهید، حتما با متخصص تغذیه مشورت کنید. در هر دو مورد، مصرف پروتئین به افزایش سرعت روند بهبودتان کمک خواهد کرد.
 • اگر پوست باسنتان شل و آویزان است، برای جلوگیری از عفونت، اطراف آن را به خوبی تمیز کنید.
 • پس از عمل، باید به خوبی استراحت کنید و خواب کافی داشته باشید.
 • مصرف مکمل هایی مانند آهن و ویتامین ث رفتن بهبودتان را تسریع می بخشند.
 • در صورت نیاز به مسکن یا آنتی بیوتیک، حتما آن را تهیه کنید.
مطالعه بیشتر :  لیفت سینه (تکنیک‌های لیفت سینه)

معایب جراحی بزرگ کردن باسن

جراحی لیفت باسن و بزرگ کردن باسن، مانند همۀ عمل های جراحی، ممکن است خطراتی هم در پی داشته باشد:

اگر ابزار جراحی ضد عفونی نشده باشند یا اگر شما جای زخم ها را به خوبی ضد عفونی نکنید، احتمال بروز عفونت وجود دارد.

جای زخم به جا مانده از تزریق چربی، در مقایسه با لیفت باسن و ایمپلنت باسن، بسیار کمتر است. جای زخم رفته رفته کم رنگ می شود، اما خودتان را برای جای زخم آماده کنید.

گاهی ممکن است چربی تزریق شده جذب شود و نتیجۀ جراحی را تحت تاثیر قرار بدهد؛ اما اگر یک متخصص ماهر را انتخاب کنید و دستورالعمل های بعد از عمل را به خوبی انجام دهید، احتمال بروز این اتفاق کاهش می یابد. جذب مجدد چربی هیچ خطری برای سلامتی ندارد، تنها نتیجۀ عمل جراحی را خدشه دار می کند.

اگر نتیجۀ عمل باب میلتان نباشد، به جراحی مجدد نیاز خواهید داشت.

درد، بی حسی، ورم و التهاب و حالت تهوع از عوارض موقتی جراحی هستند.

هزینۀ بزرگ کردن باسن

بسیاری از بیماران داوطلب بزرگ کردن باسن هزینۀ این عمل جراحی را نوعی سرمایه گذاری برای زیبایی ظاهر و بهبود اعتماد به نفسشان می دانند. هزینۀ جراحی بزرگ کردن باسن به عوامل متعددی بستگی دارد:

هر نوع عمل جراحی برای بزرگ کردن باسن هزینۀ متفاوتی دارد. معمولاً، هزینۀ لیفت باسن بالاتر از انواع دیگر جراحی ها است، زیرا در جراحی لیفت باسن، بافت و پوست اضافه باید با ظرافت و دقت حذف شوند. اگر بخواهید جراحی پروتز باسن و تزریق چربی به باسن را به همراه لیفت باسن انجام دهید، باید هزینۀ بیشتری بپردازید.

معمولاً متخصصان باتجربه هزینۀ بیشتری را برای انجام عمل دریافت می کنند، اما شما را از خطرهای احتمالی و هزینه های بعدی در امان می دارند.

شرایط فیزیکی بیمار می تواند بر هزینۀ عمل اثرگذار باشد. اگر از بیماری های مزمن، مانند دیابت یا کمبود ایمنی، رنج می برید، عمل جراحی تان دشوارتر خواهد بود و روند بهبودی تان نیز کندتر.

نوع بیهوشی نیز بر هزینۀ عمل تاثیر می گذارد. نوع جراحی، شرایط جسمانی و انتخاب شخصی شما در انتخاب نوع بیهوشی تان دخیل هستند.

گاهی آنتی بیوتیک و مسکن نیز به هزینه های تان اضافه خواهد شد.

گاهی پزشکان صلاح می دانند جراحی زیبایی شکم و پهلو را در کنار جراحی بزرگ کردن باسن انجام دهند تا هم پوست های شل را از بین ببرند و هم ظاهری زیباتر را به اندام تان ببخشد. هر گونه عمل جراحی اضافه هزینه های شما را افزایش خواهد داد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان