لیفت صورت با نخ (مزایا،معایب،مراقبت های قبل و بعد)

درمان دیسک گردن بدون جراحی
درمان دیسک گردن بدون جراحی (6 راهکار)
مارس 5, 2019
لیفت سینه
لیفت سینه (تکنیک‌های لیفت سینه)
مارس 10, 2019

لیفت صورت با نخ (مزایا،معایب،مراقبت های قبل و بعد)

لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ (لیفت صورت بدون جراحی)

تا پیش از این، عمل جراحی تنها راه بالا کشیدنِ پوست‌های شل و مبارزه با پیری پوست بود؛ اما امروزه، لیفت صورت با نخ، جایگزینی کم‌ خطر و بی ‌دردسر برای جراحی لیفتینگ به شمار می ‌رود که برای از بین بردنِ اولین نشانه‌ های بالا رفتن سن، طراحی شده است. این روش، با کمترین تهاجم، پوست ‌های شل صورت را به سرعت و بدون در پی داشتنِ خونریزی و خطرهای عمل جراحیِ کشیدن صورت بالا می‌کشد. روندِ لیفتینگ صورت با نخ، بسیار کوتاه است و تنها یکی دو ساعت طول می‌کشد و نیازی به بیهوشی ندارد. برای لیفت صورت با نخ، جراح زیبایی، نخ‌های جذبی نازکی را وارد پوست می‌کند. این نخ‌ها وارد بافتِ پوست می‌ شوند و پوست ‌های شل را بالا می ‌کشند. بالا کشیدنِ بافت‌ های شل شده، ظاهری جوان به شخص می‌بخشد. اثرگذاری لیفتینگ صورت با نخ، بلافاصله پس از اتمامِ روندِ آن، قابل مشاهده است. نخ‌ های به کار رفته در لیفتینگ صورت، جذبِ پوست خواهند شد و جای ورود نخ‌ها به داخل پوست نیز برطرف خواهند شد. هزینۀ لیفت صورت با نخ نیز بسیار کمتر از هزینۀ عمل جراحی لیفت است.

هزینه لیفت صورت با نخ

تاریخچۀ لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ، ریشه در طب سوزنی چین دارد و برای اولین بار، در دهۀ 1990 انجام شد؛ اما در ابتدا، لیفت صورت با نخ به این سادگی نبود و دشواری‎‌هایی را به همراه داشت. در آن زمان، برای لیفت صورت با نخ، از نخ‌های قابل جذب استفاده نمی‌ شد، بلکه نخ‌ های غیرقابل جذب را به شقیقه، پوست سر و پیشانی قلاب می‌کردند.

امروزه، نخ‌های قابل جذب، در سایزهای مختلف و قابل استفاده در قسمت‌های مختلف صورت و گردن فراهم آمده است. نخ ‌های جذبی از ماده‌ای به نام Polydioxanone) PDO) ساخته شده اند و سال ‌هاست در عمل‌ جراحی، به خصوص عمل جراحی قلب، استفاده می‌شوند. این نخ‌ها ظرف 4 تا 6 ماه، به طور کامل، جذب بدن می‌شوند و هیچ اثری از خود باقی نمی‌گذارند.

بهترین سنین برای انجام لیفتینگ صورت با نخ

از سن 30 سالگی تا 55 سالگی، بهترین زمان برای انجام لیفتینگ صورت به شمار می ‌رود. در این سنین، بیشتر اشخاص پوست‌های شلی را در قسمت‌های مختلف صورت و گردنشان مشاهده می‌کنند که هنوز آن قدر شل و افتاده نشده‌اند که به جراحی کشیدن پوست صورت نیاز داشته باشد.

مطالعه بیشتر :  لیفت صورت (جوانسازی پوست)

اگر اولین نشانه‌های بالا رفتن سن را در پوست صورتتان مشاهده می‌کنید، این روش گزینۀ مناسبی برای لیفت صورت بدون جراحی به شمار می‌رود که جای آن روی پوست نمی‌ماند. علاوه بر لیفت صورت، کلاژن‌سازی پوست‌تان را نیز تحریک می‌کند، مقرون به صرفه است و درد و خونریزی جراحی کشیدن پوست صورت را نیز در پی ندارد.

پس از 55 سالگی، پوست بیشتر شل می‌شود و کشیدنِ پوست صورت با جراحی گزینۀ مناسب‌تری به شمار می‌رود. البته اشخاص بالای 55 سال که به هر دلیلی، مانند ابتلا فشار خون بالا، ابتلا به دیابت نوع دو و بیماری‌های قلبی و عروقی، نمی‌توانند جراحی لیفتینگ صورت را انجام دهند، می‌توانند با خیال راحت، از این روش لیفتینگ صورت بدون جراحی استفاده کنند و شاهدِ اثرات آن باشند.

این روش برای کشیدن کدام قسمت‌های پوست صورت قابل استفاده است؟

 • گونه‌ها
 • پیشانی (لیفت ابرو)
 • گردن و فک
 • چین بین لبی یا خط خنده (محل جدایی لب بالا از گونه)
 • خط ماریونت یا خط بغض

جوانسازی پوست  (مبارزه با پیری پوست)

پیری پوست تحت تاثیر عوامل مختلفی که سبب شل شدن پوست و کاهش حجم می‌شود رخ می‌دهد. عوامل بسیاری در تسریع روند پیری پوست نقش دارند، از جمله ژنتیک و سبک زندگی. به عنوان مثال، عواملی مانند سیگار کشیدن، استرس، خواب ناکافی، مصرف شیرینی جات نیز روند پیری پوست را تسریع می‌کنند. گاهی هم مصرف برخی از داروهای شیمیایی به این روند سرعت می‌بخشد.

در بدن، پروتئینی به نام کلاژن وجود دارد که نقش چشمگیری در جوانسازی پوست و جلوگیری از پیری آن دارد. با بالا رفتنِ سن، تولید کلاژن در بدن کمتر و کمتر می‌شود. این کاهش ترشح کلاژن باعث می‌شود حجم پوست صورت کاهش یابد، به طوری که در سن 70 سالگی، 80 درصد از ضخامت پوستمان را از دست می‌دهیم. کاهش حجمِ بافتِ پوست باعث شل شدن پوست و ایجاد چین و چروک بر روی آن می‌شود.

لیفت صورت با نخ، علاوه بر اینکه پوست شل را بالا می‌کشد، با تحریک کلاژن و بازسازی آن، با پیری پوست نیز مبارزه می‌کند. ترشح و بازسازی کلاژن نقش بسیار مهمی در جوانسازی پوست و به تاخیر انداختنِ روند پیری دارد. کلاژن خاصیت ارتجاعی پوست را حفظ می‌کند و باعث می‌شود پوستی سفت، جوان و لطیف داشته باشیم.

مطالعه بیشتر :  روش لاغری با سوزن (کاهش وزن با طب سوزنی)

وقتی با ظاهر شدن اولین و خفیف‌ترین نشانه‌های شل شدن پوست، با استفاده از لیفتینگ صورت با نخ، کلاژن تازه را در پوست تولید شود، هم پوست شل بالا کشیده می‌شود و هم سرعت روندِ افتادگی و پیری پوست کاهش می‌یابد؛ به عبارت دیگر، لیفت صورت با نخ باعث جوانسازی مداومِ بافت‌های صورت نیز می‌شود. کسانی که لیفتینگ صورت با نخ را با هدفِ تحریک کلاژن و بازسازی آن انجام می‌دهند، شاهد استحکام و جوانی پوستشان خواهند بود.

گرچه این نخ‌ها سر جای خودشان باقی می‌مانند، اما بدن همچنان روند بازسازی و ترمیم پوست را ادامه می‌دهد. این روند بازسازی در بدن طبیعی است؛ اگر بدن احساس کند که جسمی خارجی در غشاء میان پوستی وجود دارد، این واکنش را از خود نشان می‌دهد. خوشبختانه، این نخ‌ها بسیار نازک هستند و شخص متوجه این فعل و انفعالات نخواهد شد.

مزیت لیفتینگ صورت با نخ به لیفتیگ صورت با جراحی

بسیاری از مردم لیفتینگ صورت با نخ را به کشیدن پوست صورت با جراحی ترجیح می‌دهند، چرا که روندِ بهبودِ لیفت صورت با نخ بسیار کوتاه ‌تر از جراحی لیفت صورت است و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارد.

کسانی که جراحی لیفت صورت را انجام می‌دهند، نمی‌توانند بلافاصله پس از ترخیص از بیمارستان، رانندگی کنند؛ از این رو، برای برگشتن به خانه نیازمند همراه هستند؛ به علاوه، نمی‌توانند به سرعت، کار و زندگی روزمره‌شان را از سر بگیرند، بلکه باید حداقل دو هفته مرخصی بگیرند و در خانه استراحت کنند. برخی از این بیماران هم مجبورند برای نگهداری از کودکشان، از پرستار بچه کمک بگیرند؛ اما لیفت صورت با نخ این دردسرها را به  دنبال ندارد و بیمار، بدون نیاز به همراه، می‌تواند خودش به خانه برگردد و زندگی عادی‌اش را از سر بگیرد. این روش لیفتینگ، برای کسانی که بچه دارند یا خیلی پرمشغله هستند روشی بسیار ایده‌آل و مناسب به شمار می‌رود.

لیفتینگ صورت با نخ (با حداقل تهاجم) روشی بسیار کم خطر به شمار می‌رود. در واقع، در لیفت صورت با نخ، خطر خونریزی وجود ندارد و هیچ گونه کبودی شدید یا جای زخمی نیز بر روی صورت باقی نمی‌ماند.

هزینۀ لیفت صورت با نخ بسیار کمتر از هزینۀ لیفت صورت با جراحی است.

کشیدن پوست صورت

ماندگاری لیفت صورت با نخ

بیماران باید انتظارات واقع‌گرایانه‌ای از لیفتینگ صورت با نخ داشته باشند. این نخ‌های جذبی، پوست صورت را به اندازۀ چند میلی‌متر بالا می‌کشند و از این طریق، تغییرات محسوسی را در چهره پدید می‌آورند. چهرۀ حاصل از لیفت صورت با نخ بسیار طبیعی‌تر از چهره‌ای ست که از طریق جراحی لیفت صورت جوان می‌شود.

نتایج هیچ یک از تکنیک‌های کشیدن پوست صورت ماندگار نیست، اما ماندگاری کشیدن پوست صورت با جراحی، در مقایسه با لیفتینگ صورت با نخ، بیشتر است. ماندگاری نتیجۀ کشیدن پوست صورت با جراحی ده سال است و نتیجۀ لیفتینگ صورت با نخ یک تا سه سال؛ اما از آنجایی‌ که لیفتینگ صورت با نخ کم ‌خطرتر و مقرون به صرفه‌تر است و روندِ بهبودِ آن سریع‌تر است و نیازی به استراحت کردن در خانه نیز ندارد، بسیاری از مردم لیفت صورت با نخ را به جراحی ترجیح می‌دهند.

نتیجۀ لیفت صورت با نخ  به میزان شلی پوست، نوع و میزان نخ مورد استفاده و قسمت‌های درمان شده بستگی دارد.

از لیفت صورت با نخ حداکثر استفاده را ببرید

لیفتینگ صورت با نخ بسیار کم خطر است و معمولاً، عارضه‌ای پی ندارد. دورۀ بهبود لیفت صورت با نخ بسیار کوتاه است، از این رو، کمی بعد از لیفت صورت با نخ، می‌توانید این روش کشیدنِ پوست را با دیگر روش‌های لیفتینگ صورت بدون جراحی ترکیب کنید تا نتیجۀ بهترین را شاهد باشید.

پس از بهبودِ جای نخ‌‌ها، به سراغ اولتراپی (Ulttherapy) بروید. اولتراپی نیز روش درمانی بی خطر به شمار می‌رود که با استفاده از امواج التراسوند، سبب تحریکِ  تولید کلاژن در پوست می‌شود. این روش لیفتینگ صورت بدون جراحی بدون خطر و عارضه است و نیازی به مراقب پس از درمان ندارد. این روش لیفت صورت برای جوانسازی هر نقطه از صورت و بدن قابل استفاده است و روند افتادگی و پیری پوست را نیز کاهش می‌دهد. با ترکیبِ اولتراپی و لیفت صورت با نخ، میزان تولید کلاژن و استحکام پوست را به حداکثر می‌رسانید و علاوه بر صورت، پوست گردنتان نیز جوان خواهد شد.

مطالعه بیشتر :  پروتز باسن (بزرگ کردن یا کوچک کردن سایز باسن)

لیفت صورت با نخ برای افزایش استحکام پوست بسیار مفید است، اما تاثیری بر لکه‌های روی پوست ندارد. این لکه‌ها ممکن است به دلایل مختلف، مانند جوش، آکنه، تابش نور خورشید، تغذیۀ نادرست یا پیری، بر روی پوست ایجاد شده باشند. برای از بین بردنِ این لکه‌ها، جوانسازی پوست گزینۀ بسیار مناسبی است. در تکنیک جوانسازی پوست، لایۀ سطحی پوست برداشته می‌شود، سپس، لایه‌ای تازه و بدون لک جایگزین آن می‌شود. در نتیجه، پوستی جوان، لطیف و بدون لک خواهید داشت.

عوارض لیفت صورت با نخ

روش لیفت صورت با نخ بسیار کم‌ خطر است و معمولاً، عارضه‌ای در پی ندارد. درد، ورم، التهاب، کبودی، و به ندرت، ایجادِ ضایعۀ پوستی، از عوارض احتمالی این روش درمانی به شمار می‌روند. برای انجام لیفت صورت با نخ، به یک متخصص پوست ماهر مراجعه کنید، چرا که اگر این کار به درستی و با ظرافت صورت نگیرد، ممکن است جای ورود نخ‌ها به داخل پوست روی صورتتان باقی بماند یا هر عارضۀ احتمالی دیگری را نیز در پی داشته باشد.

در انتخاب دکتر لیفت صورت با نخ نهایت دقت را به خرج دهید تا سلامت و زیبایی‌تان به خطر نیفتد.

دکتر لیفت صورت با نخ

هزینه لیفت صورت با نخ

از آنجایی‌که انجام لیفتینگ صورت با نخ نیازمند بیهوشی و بستری شدن در بیمارستان نیست، هزینۀ آن بسیار کمتر از جراحی کشیدن پوست صورت است. قیمت لیفیت صورت با نخ به میزان نخی که در پروسۀ لیفتینگ مصرف می‌شود بستگی دارد.

مراقبت‌های پیش از لیفت با نخ

پیش از لیف صورت با نخ، ابتدا باید با پزشکی حاذق مشورت کنید، تا مطمئن شوید که روش لیفت صورت با نخ برای شما مناسب است و هیچ خطری سلامت‌تان را تهدید نمی‌کند. پیش از لیفت صورت با نخ، نکات زیر را رعات کنید:

 • در انتخاب دکتر لیفت صورت با نخ بسیار دقت کنید.
 • از مصرف سیگار و الکل اجتناب کنید.
 • مصرف همیشه بهار کوهی، از 5 روز پیش از درمان، به کاهش التهاب و ورم کمک می‌کند.
 • از مکمل‌های رقیق‌کنندۀ خون، مانند روغن ماهی (امگا 3)، ویتامین ث، ویتامین E و گیاهان دارای خاصیت رقیق‌کنندگی خون استفاده نکنید.
مطالعه بیشتر :  لیفت سینه (بالابردن و افزایش حجم سینه)

مراقبت‌های بعد از لیفت صورت با نخ

روش لیفتینگ صورت با نخ، برخلاف کشیدن پوست صورت با جراحی، نیاز به مراقبت‌ های بعد از عمل ندارد و محدودیت‌های چندانی را برایتان در پی نخواهد داشت، اما به هرحال، رعایت چند نکته ضروری است:

 • پس از لیفتینگ صورت با نخ، تا چند روز، از انجام ورزش‌های سنگین دوری کنید.
 • آنتی بیوتیک استفاده کنید.
 • به مدت 3 تا 4 هفته، دهانتان را زیاد باز نکنید (حداقل تا 2 هفته پس از لیفت صورت با نخ، به دندانپزشکی نروید).
 • برای التیام دردتان از داروهای ضد التهاب، مانند ناپروکسن یا ایبوپروفن، استفاده نکنید.
 • به مدت یک هفته، از الکل یا نوشیدنی‌های الکلی دوری کنید.
 • تا یک هفته، داروهای ضد انعقاد، مانند آسپرین استفاده نکنید؛ مصرف داروهای ضد انعقاد در صورت تجویز پزشک بلامانع است.
 • تا یک هفته، از مصرف ویتامین‌های رقیق‌کنندۀ خون، مانند ویتامین‌های C، A و E، پرهیز کنید.
 • به مدت ده روز، از رفتن به جاهای خیلی گرم، مانند استخر و سونا، یا خیلی سرد خودداری کنید.
 • از ضد آفتاب با SPF30 استفاده کنید و در معرض تابش مستقیم خورشید قرار نگیرید.
 • در همان روز، می‌توانید صورت‌تان را به آرامی بشورید، اما تا 2 هفته صورت‌تان را ماساژ ندهید و هنگام شست‌ و شو، زیاد به آن فشار وارد نکنید.

ممکن است بیمار در بعضی از قسمت‌های صورت، به خصوص سر حد مو و پیشانی یا فک، احساس درد کند، اما جای نگرانی نیست، این درد پس از دو هفته برطرف خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان