تزریق فیلر زیر چشم | مراقبت های پس از تزریق

آرتروز شانه
درمان آرتروز شانه + علائم آن
می 7, 2019
خط خنده
8 روش از بین بردن خط خنده
می 12, 2019

تزریق فیلر زیر چشم | مراقبت های پس از تزریق

تزریق فیلر زیر چشم

سیاهی، پف و گودی زیر چشم، که به دلایل مختلف، از جمله ژنتیک و افزایش سن، ایجاد می شوند، تاثیر قابل توجهی بر شادابی و زیبایی چهرۀ شما می گذارند. این تغییرات نامطلوب باعث می شوند همیشه خسته و ناراحت به نظر برسید. اما جای نگرانی نیست، خوشبختانه، روش های متعددی برای از بین بردن این سیاهی، پف و گودی زیر چشم ها وجود دارد، از عمل جراحی و تزریق چربی گرفته تا تزریق فیلر زیر چشم. هر یک از این روش ها معایب و مزایای مختص به خودشان را دارند، اما تزریق فیلر زیر چشم گزینه ای بسیار کم خطر است، از این رو، در مقایسه با دیگر روش ها، بسیار محبوب تر و پرطرفدارتر است. این روش غیر تهاجمی خطرات عمل جراحی را نیز در پی ندارد.

در ادامه، همه چیز را در مورد تزریق فیلر زیر چشم برای تان خواهیم گفت. با آگاهی از معایب و مزایای این روش جوانسازی و مراقبت های پیش و پس از انجام آن، می توانید با خیال راحت، به سراغ این روش بروید و با تزریق فیلر، از ظاهری خسته برهید و گرد افزایش سن را از صورت تان پاک کنید.

رهایی از تغییرات زیر چشم

پوست زیر چشم بسیار نازک است و ذخیرۀ چربی آن، در مقایسه با دیگر قسمت های صورت، نیز بسیار کم تر است، از این رو، با افزایش سن، خیلی زود تغییرات بسیاری در آن ایجاد می شود و چهرۀ شما را خسته و بی روح می سازد. گاهی هم ژنتیک باعث ایجاد سیاهی، پف، گودی و چین و چروک دور چشم می شود. فیلرهای زیر چشم یکی از رایج ترین راه حل ها برای رهایی از این تغییرات است. می توانید از تزریق فیلر برای سیاهی دور چشم و همچنین، گودی و پف زیر چشم بهره بگیرید.

تزریق فیلر برای سیاهی دور چشم

تزریق فیلر برای سیاهی دور چشم

فیلر زیر چشم چیست؟

فیلرهای زیر چشم نوعی اسید هیالورونیک تزریقی هستند که ظاهر پدهای چربی زیر چشم را بهبود می بخشند. برای مشاهدۀ بهترین اثربخشی و ماندگاری، از بهترین مارک فیلر زیر چشم کمک بگیرید. فیلرهای ژوویدرم (Juvederm) و رسلین (as Restylane)، با حداقل افتادگی، نتیجه ای بسیار مطلوب را در پی دارند و معمولاً بیش از یک سال ماندگاری دارد.  روند تزریق این فیلرهای چشم نیز تقریباً 30 دقیقه طول می کشد.

بهترین مارک فیلر زیر چشم

بهترین مارک فیلر زیر چشم

فیلرها از چه ماده ای ساخته شده اند؟

فیلرها از اسید هیالورونیک ساخته شده اند. اسید هیالورونیک به طور طبیعی در پوست وجود دارد. با افزایش سن، این ماده از بین می رود، در نتیجه، پوست شل می شود و طراوت و شادابی اش را از دست می دهد. وجود اسید هیالورونیک در فیلرها ظاهری طبیعی به چهره تان می بخشد.

این ماده، علاوه بر از بین بردن گودی و پف زیر چشم و سیاهی دور چشم، کاربردهای دیگری نیز دارد:

 • افزایش حجم لب
 • از بین بردن چین و چروک و خطوط دور چشم
 • از بین بردن خطوط و چین و چروک های نقش بسته بر روی پیشانی و اطراف لب
 • افزایش حجم گونه ها

هیچ دو فیلری مشابه یکدیگر نیستند. پزشک شما باید فیلر متناسب با نیازتان را تشخیص دهد. فیلر نامناسب باعث می شود چهره تان غیر طبیعی به نظر برسد و حتی مشکلات بسیار بزرگتری را به بار بیاورد.

مطالعه بیشتر :  لیفت صورت با نخ (مزایا،معایب،مراقبت های قبل و بعد)

آیا فیلرها بی خطر هستند؟

تزریق فیلر زیر چشم کار بسیار ظریف و دشواری است، از این رو، برای انجام آن، نمی توان به هر پزشک و متخصصی اطمینان کرد. اگر این تزریق دشوار و حساس به دست پزشکی ماهر و مجرب انجام گیرد، هیچ تهدیدی برای سلامت شما ندارد. در صورت رعایت نکاتی که در ادامه خواهد آمد، تزریق فیلر زیر چشم هیچ گونه خطری برای سلامتی تان نخواهد داشت:

 • پیش از تزریق فیلر زیر چشم، درمورد پزشک زیبایی تان تحقیق کنید و از مهارت و تجربۀ او در زمینۀ تزریق فیلر زیر چشم اطمینان حاصل کنید.
 • تزریق فیلر زیر چشم را در بیمارستان ها و کلینیک های معتبر انجام دهید، نه در خانه یا جاهای غیرمطمئن.
 • فیلرها را تنها از جاهای معتبر خریداری کنید و از خرید آنلاین فیلرها خودداری کنید.
 • بسته بندی فیلرها نباید باز شده باشد.
 • سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) باید مناسب بودن فیلر مورد نظر را برای تزریق زیر چشم تائید کرده باشد.
 • از عوارض احتمالی تزریق فیلرهای زیر چشم آگاه باشید.
 • قسمت یا برچسب مربوط به مواد تشکیل دهندۀ فیلر را مطالعه کنید و در صورت حساسیت به هر کدام از مواد تشکیل دهنده، از انجام تزریق خودداری کنید.
 • پزشک تان را در جریان همۀ داروها و مکمل هایی که مصرف می کنید قرار دهید. ممکن است این فیلرها با برخی از داروهای مصرفی تان تداخل داشته باشد.

در شرایط زیر، از تزریق فیلر زیر چشم خودداری کنید:

 • اگر به هر دلیلی، پوست تان ملتهب و متورم شده است، مانند بروز آکنۀ شدید.
 • اگر به مواد تشکیل دهندۀ فیلر حساسیت دارید.
 • اگر به اختلالات انعقاد خون مبتلا هستید.
 • اگر در دوران بارداری یا شیردهی به سر می برید.
 • اگر سن تان کمتر از 18 سال است.

ماندگاری فیلر زیر چشم

نتیجۀ فیلرهای زیر چشم دائمی نیست، اما ماندگاری بالایی دارند. فیلرهای زیر چشم شش تا نه ماه ماندگاری دارند، اما ماندگاری برخی فیلرهای مرغوب کمی بیشتر است. اگر تزریق فیلر به صورت مرتب و بدون وقفه انجام بگیرد، ماندگاری آن نیز افزایش خواهد یافت.

ماندگاری فیلر زیر چشم

ماندگاری فیلر زیر چشم

 نتیجۀ تزریق فیلر زیر چشم بلافاصله پس از انجام تزریق نمایان خواهد شد، اما نتیجۀ نهایی آن را پس از گذشت یکی دو هفته به طور کامل مشاهده خواهید کرد.

مراقبت های پیش از تزریق فیلر زیر چشم

چند روز قبل از تزریق فیلر زیر چشم، از مصرف الکل و داورهای ضد انعقاد و رقیق کننده های خون، مانند آسپرین، خودداری کنید. تزریق فیلر زیر چشم 20 تا 30 دقیقه طول می کشد و دردی هم ندارد. تزریق فیلر زیر چشم نیازی به بیهوشی ندارد، اما در صورت تمایل، پیش از تزریق، می توانید از بی حسی موضعی استفاده کنید تا هیچ گونه درد و ناراحتی ای را احساس نکنید. پزشک باید محل تزریق را به خوبی ضد عفونی کند تا احتمال بروز هر گونه عفونت به حداقل برسد.

برای به حداقل رساندن عوارض تزریق فیلر زیر چشم، دو هفته پیش از انجام تزریق، مصرف این داروها را متوقف کنید:

 • آسپرین و هر نوع داروی ضد انعقاد خون
 • ویتامین E
 • روغن ماهی (امگا 3)
 • ایبوپروفن
 • گل راعی یا هر داروی گیاهی دیگری که بر انعقاد خون تاثیر می گذارد.

مراقبتهای بعد از تزریق فیلر زیر چشم

بسیاری از بیماران نگران مشکلات و عوارض پس از تزریق فیلر زیر چشم هستند. پس از تزریق فیلر زیر چشم، قرمزی، ورم و کبودی بروز می یابد و همچنین، احتمال بروز درد و سوزش در محل تزریق فیلر وجود دارد. البته بروز این موارد پس از هر گونه تزریق امری طبیعی محسوب می گردد و جای نگرانی وجود ندارد. اما با رعایت نکاتی که در ادامه خواهیم گفت، عوارض پس از تزریق زودتر برطرف خواهند شد:

به مدتِ دو روز پس از تزریق فیلر زیر چشم، از مصرف داروهای رقیق کنندۀ خون یا ضد انعقاد خون اجتناب کنید (به عنوان مثال، الکل، آسپرین، ویتامین E و برخی مکمل ها و داروهای گیاهی). داروهای رقیق کنندۀ خون خطر بروز کبودی را افزایش می دهند، از این رو، بهتر است از مصرف هر دارو یا ماده ای که سبب ایجاد کبودی می شود خودداری کنید.

داروهای ضد التهاب مصرف کنید، چرا که به کاهش قرمزی، کبودی و درد احتمالی کمک می کنند.

 از کمپرس یخ استفاده کنید. قرار دادن کمپرس در محل تزریق فیلر زیر چشم، کبودی حاصل از تزریق را به سرعت درمانی می کند. تا دو روز اول پس از تزریق، در هر ساعت، یخ را به مدت ده دقیقه بر روی محل تزریق قرار دهید. نباید یخ با محل تزریق تماس مستقیم داشته باشد. می تواند یخ را در حوله دستمال بپیچید، سپس آن را روی محل تزریق قرار دهید تا حایلی میان پوست و یخ باشید.

کمپرس گرم را بر روی محل تزریق قرار دهد. این کار را هر دو ساعت یک بار تکرار کنید تا کبودی سریع تر برطرف شود.

پیش از رفتن به رختخواب، کرم آنریکا را روی محل تزریق فیلر زیر چشم بمالید.

مطالعه بیشتر :  آیا جوش صورت با درمان های خانگی قابل درمان است؟

گل همیشه بهار کوهی مصرف کنید، چرا که به کاهش کبودی و التهاب پس ار تزریق فیلر زیر چشم کمک می کند.

برای کاهش امکان بروز کبودی، قرص آرنیکا را طبق دستور مقابل، مصرف کنید: به مدت 5 روز، هر 2 ساعت، دو قرص بخورید.

دراز کشیدن ورم زیر چشم را تشدید می کند. پس از تزریق فیلر زیر چشم، تا حد امکان، به صورت ایستاده، بخوابید یا استراحت کنید. در دو شب اول، روی صندلی بخوابید.

تا 6 ساعت پس از تزریق فیلر چشمی، از لمس کردن محل تزریق خودداری کنید. پس از آن، می توانید محل مورد نظر را به آرامی با آب و صابون بشویید و اگر دوست داشتید، کمی هم آرایش کنید.

تا پیش از التیام قرمزی و ورم، محل تزریق را در معرض گرمای شدید (مانند سولاریوم و حمام آفتاب) یا سرمای شدید قرار ندهید.

در صورت بروز علائم عفونت (مانند تب و التهاب)، سریعاً به پزشک مراجعه کنید.

در صورت بروز هر گونه مشکل در تنفس یا دید یا بروز درد شدید، سریعاً به پزشک مراجعه کنید.

پس از تزریق فیلر زیر چشم، نیازی به استراحت ندارید و می توانید زندگی روزمره تان را از سر بگیرید.

عوارض تزریق فیلر زیر چشم

پس از تزریق، امکان بروز کبودی، قرمزی و التهاب وجود دارد. کبودی پس از تزریق فیلر بسیار شایع است. گاهی کبودی بسیار شدید است، اما با گذشت چند روز، التیام خواهد یافت. در بسیاری از بیماران، این کبودی پس از دو هفته، محو خواهد شد. در برخی از بیماران، التیام کبودی ماه ها طول می کشد؛ التبه این اتفاق تنها در یک درصد از بیماران رخ می دهد. کبودی طولانی بسیار نادر است، اما می توانید برای پوشاندن آن، از لوازم آرایش کمک بگیرید. ناگفته نماند که میزان کبودی، تا حد زیادی، به داروی تزریق شده و پزشک معالج تان بستگی دارد.

ورم حاصل از تزریق تزریق فیلر زیر چشم، با گذشت یکی دو روز، از بین می رود. در اکثر بیماران، این ورم پس از 4-5 روز التیام می یابد، اما در برخی از بیماران، این ورم تا هفته ها باقی می ماند.

اگر دارو، به طور تصادفی، در یک رگ خونی تزریق شود، می تواند باعث آسیب رسیدن به بافت و ایجاد زخم شود. در چنین شرایطی، امکان کوری هم وجود دارد.

عفونت، گرانولوم (واکنش التهابی به فیلر تزریق شده)، جابه جا شدن فیلر و از بین رفتن بافت از عوارض نادر تزریق فیلر زیر چشم به شمار می روند.

اگر تزریق فیلر زیر چشم توسط پزشک ماهر انجام شود و داروی تزریق شده از سوی سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) تایید شده باشد، جای نگرانی نیست.

تزریق فیلر زیر چشم چه موقع باید تجدید شود؟

ماندگاری فیلرهای پوستی دائمی نیست. بسته به نوع فیلر تزریق شده، تزریق فیلر زیر چشم باید هر 6 ماه الی یک سال تجدید شود. برای مشاهدۀ بهترین نتیجه، پیش از از بین رفتنِ تاثیر تزریق پیشین، تزریق را تمدید کنید. از این رو، بهتر است تزریق فیلر را هر شش ماه یک بار تمدید کنید.

هزینۀ تزریق فیلر زیر چشم

قیمت تزریق فیلر زیر چشم، بسته به میزان و نوع دارو و میزان دستمزد پزشک، متفاوت است. میزان مواد مورد نیاز هر شخص به آناتومی چهره و میزان گود رفتگی زیر چشم او بستگی دارد.

در مورد تزریق فیلر زیر چشم، از مرغوب ترین داروها و مجرب ترین پزشکان کمک بگیرید و دارو و پزشک تان را براساس قیمت پایین و دستمزد پایین انتخاب نکنید، چرا که تزریق داروی نامرغوب به دست پزشکی نامجرب می تواند عواقب جبران ناپذیری را در پی داشته باشد. در این مورد، کیفیت را بر هر چیزی ارحج بدانید.

طب سوزنی برای از بین بردن چین و چروک زیر چشم

اگر خواستار جوانی و طراوت هستید، در عین حال، دوست ندارید مادۀ خارجی وارد بدن تان شود، می توانید از طب سوزنی کمک بگیرید. طب سوزنی یکی از شاخه های طب سنتی چینی به شمار می رود که تاثیر شگفت انگیزی بر درمان بیماری ها، التیام دردها، لاغری و جوانسازی پوست دارد.

طب سوزنی برای از بین بردن چین و چروک زیر چشم

طب سوزنی برای از بین بردن چین و چروک زیر چشم

طب سوزنی، بدون هیچ اثر جانبی و کمک گرفتن از نقاط طب سوزنی در بدن خودتان، چین و چروک های زیر چشم تان را بهبود می بخشد و چهره ای جوان و فارغ از خستگی را به شما می بخشد. این روش درمانی سنتی سیاهی و پف زیر چشم را از بین می برد. این طب شفا بخش، بدون هیچ عارضه ای، علاوه بر جوانسازی پوست تان، وضعیت کلی جسم و روح تان را نیز بهبود می بخشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان