تزریق ژل یا فیلر (جلوگیری از چروک شدن پوست و زاویه دهی به صورت)

فیلر چیست ؟

همه افراد وقتی از سن سی سالگی عبور میکنند، به صورت محسوس متوجه روند پیری پوست و نشانه های آن میشوند.
و نگرانی از چروک شدن پوست و شیارهای ایجاد شده روی پوست و دقت کردن به چروک های پوست آغاز می شود. هرچند ژنتیک و سبک زندگی افراد نقش مهمی درباره سرعت و میران بروز پیر شدن پوست دارد، اما امروزه می توان برای کاهش و جلوگیری از پیر شدن و افتادگی سریع پوست، از فیلرها استفاده کرد. استفاده از فیلر ها یک درمان سریع برای جلوگیری از چروک شدن پوست، و همراه با ظهور نتایج بلافاصله پس از انجام تزریق فیلر می باشد.
البته فیلرها فقط برای از بین بردن چروک و آثار ناشی از افزایش سن به کار نمی روند بلکه در حجم سازی و زاویه دهی و برجسته سازی اعضای صورت مثل برجسته کردن گونه و برجسته کردن لب نیز به کار می روند که این کاربرد فیلرها آن را در جهان بسیار محبوب تر نیز نموده است.
ژل ها یا فیلرها نوعی پرکننده های پوستی هستند که از مواد مختلف طبیعی، انسانی (از مواد بدن انسان) و یا مصنوعی ساخته می‌شوند. فیلرها دارای غلظت های مختلف می باشند. ولی به طور کلی، ژل های غلیظ تر برای پرکردن چین وچروک ها و خطوط عمیق تر پوست کاربرد دارند. مانند خطوط نازولابیال (پر کردن خطوط خنده)، پرکردن اسکارها یا زخم‌های پوستی و همین طور برای برجسته کردن گونه ها، فرم دهی چانه و یا حجم دهی لب استفاده می شوند.
فیلرها به دو دسته ی فیلر های غیر دایمی (قابل جذب) و فیلر های دایمی (غیر قابل جذب) دسته بندی می شوند. درسال 1980 میلادی فیلر کلاژنی به عنوان اولین فیلر پرکننده غیردایمی شناخته شد. دیگر فیلرهای غیر دایمی پرکاربرد فیلرهای هیالورونیک اسید، فیلرهای پلی لاکتیک اسید و فیلرهای هیدروکسی آپاتاید می باشند. امروزه در جهان استفاده از فیلرهای هیالورونیک اسید بسیار گسترده و پرکاربرد می باشد.

مطالعه بیشتر :  بوتاکس (هرآنچه باید در مورد بوتاکس بدانید)
ommanian-26-min
ommanian-26-min
ommanian2-12-min
ommanian2-12-min
ommanian2-13-min
ommanian2-13-min
مشاوره رایگان