برجسته كردن دائمی لب با تزریق ژل لب

جوانسازی پوست
بهترین و موثرترین روش جوانسازی پوست
آوریل 28, 2019
درمان ناباروری
درمان ناباروری| تجربه حس شیرین مادری
می 2, 2019

برجسته كردن دائمی لب با تزریق ژل لب

برجسته كردن دائمی لب

فرم دهی لب

لب های حجیم و برجسته، چهرۀ شما را زیبا و جوان می سازند. چه لب هایتان از همان ابتدا و به طور طبیعی نازک باشند، چه با افزایشِ سن و کاهش میزان تولید کلاژن در بدن، حجمشان را از دست داده و نازک شده باشند، روش های متعددِ برجسته کردن لب می توانند این مشکل را برطرف کنند و لب هایی حجیم و زیبایی را به شما ببخشند. لب های برجسته و حجیم، چهره را جوان تر و لبخند را زیباتر می سازند. برجسته کردن لب، گوشه های لب را به سمت بالا می برد. روش های مختلفی برای برجسته کردن لب وجود دارد، از جمله تزریق ژل، کاشت ایمپلنت و پروتز و تزریق چربی خودِ بدن. هر یک از این روش ها مزایا و معایبی هم دارند. اگر قصد برجسته کردن لب تان را دارید، باید بهترین روش را با توجه نیازتان و بررسی مزایا و معایب آن انتخاب کنید.

 در این مقاله، به برجسته کردن لب از طریق تزریق ژل لب خواهیم پرداخت و مزایا و معایب آن را بررسی خواهیم کرد.

فیلر یا ژل لب

فیلرهای پوستی بسیاری برای برجسته کردن لب در بازار وجود دارد، اما فیلرهای حاوی اسید هیالورونیک پرمصرف ترین فیلرها به شمار می روند. اسید هیالورونیک ماده ای طبیعی است که در همۀ سلول های بدن یافت می شود و آن ها را هیدراته و حجیم نگاه می دارد؛ از این رو، بدن به این ماده واکنش آلرژیک نشان نمی دهد. این ماده سبب افزایش حجم لب ها می شود. فیلرهایی از این جنس را «فیلرهای اسید هیالورونیک» می نامند.

فیلرهایی مانند GORE-TEX و AlloDerm هم برای برجسته کردن لب ها استفاده می شوند، اما احتمال بروز واکنش آلرژیک به این ماده ها وجود دارد.

تزریق آتولوژن نیز یکی از راه های برجسته کردن لب به شمار می رود. آتولوژن از پوست بیمار به دست می آید، از این رو، تزریق این ماده خطر بروز واکنش آلرژیک را در پی ندارد، اما ماندگاری نتیجۀ آن بسیار کوتاه است، زیرا بدن این ماده را به سرعت جذب می کند.

برجسته کردن لب

برجسته کردن لب

تزریق کلاژن یکی دیگر از روش های برجسته ساختن لب ها به شمار می رود. پیش تر، کلاژن پرمصرف ترین فیلر پوستی به شمار می رفت، اما امروزه، فیلرهای جدیدتر و مطمئن تری جایگزین آن شده است. در این روش، احتمال بروز واکنش آلرژیک زیاد است. ماندگاری نتیجۀ این روش نیز 4 هفته تا 3 ماه است، چرا که کلاژن جذب بدن می شود.

تزریق چربی و ایمپلنت لب از دیگر روش های برجسته کردن لب به شمار می روند که ماندگاری بلند مدتی دارند. تزریق چربی به لب، زمان بر است و نیاز به استراحت دارد. تزریق چربی زمان بر است، چرا که پیش از تزریق، باید مقداری چربی، از طریق لیپوساکشن، از قسمت های دیگر بدن برداشته شود، سپس به لب تزریق شود. در این روش نیز مسئلۀ بروز واکنش آلرژیک مطرح نیست. در مورد ایمپلنت لب هم، مانند هر عمل جراحی دیگری، خطر بروز عفونت و خونریزی وجود دارد.

ژل های اسید هیالورونیک با ایجاد تغییر در شکل، ساختار و حجم لب های تان، لب هایی زیبا به شما هدیه می کنند. این ژل 6 ماه ماندگاری دارد. پس از 6 ماه، باید مجدداً تزریق صورت بگیرد تا لب های تان همچنان حجیم بماند.

ژل های اسید هیالورونیک انواع مختلفی دارند، اما به یک روش تزریق می شوند و نتیجۀ مشابهی را در پی دارند. برخی از این ژل ها حاوی لیدوکائین هستند.

مزایای تزریق ژل لب

تزریق ژل لب، به طور کلی، لب ها و چهره تان را زیباتر می سازد و اعتماد به نفس تان را افزایش می دهد؛ اما ژل های پرطرفدار اسید هیالورونیک، در مقایسه با دیگر ژل ها، مزایایی دارند.

حجم لب های تان را تعیین کنید. می توانید میزان ژل مورد نیازتان را بر اساس حجم دلخواه لب تان تعیین کنید.

می توانید ژل را به تدریج تزریق کنید.  نیازی نیست این ژل را یک باره و در یک جلسه تزریق کنید، بلکه می توانید آن را به تدریج و طی چند جلسه تزریق کنید تا به نتیجۀ دلخواه تان برسید.

مطالعه بیشتر :  آیا جوش صورت با درمان های خانگی قابل درمان است؟

برآمدگی ها و توده ها به راحتی حل می شوند. هرگونه برآمدگی و توده ای که بر اثر حرکت لب ها یا صحبت کردن به وجود بیاید، به سادگی حل می شود.

کبودی کمتر. ژل های اسید هیالورونیک، در مقایسه با دیگر ژل های تزریقی، کبودی کمتری را به جای می گذارند.

اثرگذاری سریع. نتیجۀ تزریق ژل لب بلافاصله مشخص می شود و نتیجۀ نهایی نیز، در نهایت، پس از دو هفته نمایان می شود.

ماندگاری بالا. نمی توان گفت تزریق ژل اسید هیالورونیک به معنای برجسته کردن دائمی لب است، اما این ژل ماندگاری بالایی دارد.

احتمال بروز واکنش آلرژیک بسیار پایین است. از آنجایی که ژل اسید هیالورونیک از ماده ای مشابه با ماده ای که به صورت طبیعی در بدن یافت می شود ساخته شده است، احتمال بروز واکنش آلرژیک به این ماده بسیار پایین است؛ اما اگر به لیدوکائین حساسیت دارید، پیش از تزریق، این مسئله را به پزشک خود اطلاع دهید.

روند تزریق ژل لب بسیار کوتاه است. پس از آن نیز نیازی نیست استراحت کنید و می توانید به زندگی روزمره تان ادامه دهید.

تزریق ژل لب

تزریق ژل لب

عوارض تزریق ژل لب

عوارض ژل های اسید هیالورونیک موقتی است و نباید بیشتر از چند روز طول بکشد. این عوارض عبارت اند از:

 • خونریزی از محل تزریق ژل.
 • بروز کبودی و ورم
 • بروز قرمزی و حساسیت در محل تزریق ژل.
 • بروز تبخال یا طب تاول تبخالی در لب ها یا اطراف آن ها

تزریق ژل لب ممکن است عوارض جدی تری را نیز در پی داشته باشد:

 • کبودی و ورم شدید که بیش از یک هفته یا 10 روز طول بکشد.
 • عدم قرینگی لب ها
 • بروز برآمدگی و توده در لب ها
 • بروز عفونت
 • اگر ژل در رگ خونی تزریق شود، سبب مرگ بافت می شود.
 • بروز زخم، جای زخم یا سفت شدن لب ها
 • واکنش آلرژیک که باعث قرمزی، ورم یا خارش اطراف لب می شود.

در صورت بروز ورم و طب شدید، حتماً پزشک تان را در جریان قرار دهید.

مراقبت های پیش از تزریق ژل لب

حداقل یک تا سه روز پیش از تزریق ژل لب، از نوشیدن الکل، مصرف قرص ها ضد التهاب غیراستروئیدی خودداری کنید، چرا که ممکن است احتمال بروز کبودی یا ورم را افزایش دهد.

پیش از تزریق ژل لب، مصرف گل همیشه بهار توصیه می شود، چرا که احتمال بروز کبودی و ورم را کاهش می دهد.

تزریق ژل لب

تزریق ژل لب در مطب پزشک و بدون معطلی صورت می گیرد.

برای کاهش درد و ناراحتی حاصل از تزریق ژل لب، از بی حسی موضعی نیز استفاده می شود. گاهی برای بی حسی کامل لب، بلاک عصبی از طریق تزریق صورت می گیرد. پس از آماده ساختنِ محل تزریق، ژل لب را با استفاده از سوزن های نازک به لب ها تزریق می کنند.

روندِ تزریق ژل لب تقریباً نیم ساعت طول می کشد و پس از تزریق، می توانید روند طبیعی زندگی تان را از سر بگیرید.

مراقبت های پس از تزریق ژل لب

پس از تزریق ژل لب، برای کاهش درد و ورم لب ها، بستۀ یخ را به آرامی روی لب تان قرار دهید و هیچ فشاری به این قسمت وارد نکنید.

بهتر است بلافاصله پس از تزریق ژل لب، از رژ لب یا محصولات مراقبت از لب استفاده نکنید.

هزینۀ تزریق ژل لب

هزینۀ  تزریق ژل لب به موارد زیر بستگی دارد:

 • نوعِ تزریق ژل لب
 • میزانِ ژل مصرفی
 • تجربۀ پزشک
 • محل انجام تزریق

آیا کاندیدای مناسبی برای تزریق ژل لب هستید؟

تزریق ژل لب را در هر سنی می توانید انجام دهید. پیش از هر چیز، باید بدانید که هدف تان از تزریق ژل لب چیست. تزریق ژل لب را تنها زمانی انجام دهید که تصمیم به ایجاد تغییراتی در ظاهرتان دارید.

اگر هدف تان از برجسته کردن لب این است که دیگران را از ظاهرتان راضی نگه دارید یا این که خودتان را به عکس یا مدل خاصی شبیه کنید، در تصمیم تان تجدید نظر کنید.

در ضمن، باید از نتیجۀ تزریق ژل لب انتظارات واقع گرایانه ای داشته باشید.

با پزشک تان درمورد معایب و مزایای تزریق صحبت کنید و از او بخواهید انواع روش های برجسته کردن لب و انواع محصولات را به شما معرفی کند تا بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

مطالعه بیشتر :  بزرگ کردن باسن با تزریق چربی به باسن یا پروتز باسن؟

برای انجام تزریق ژل لب، باید از وضعیت جسمانی مناسبی برخوردار باشید. پیش از تزریق ژل لب، مصرف سیگار را متوقف کنید.

 در شرایط زیر، ممکن است نتوانید تزریق ژل لب را انجام دهید:

 • عفونت فعال مانند تب خال دهانی
 • ابتلا به دیابت
 • ابتلا به لوپوس منتشر
 • بروز مشکلات انعقاد خون

اگر در گذشته تاول یا تبخالی داشته اید، حتماٌ به پزشک تان اطلاع دهید.

 اگر به لیدوکائین یا هر مادۀ دیگری حساسیت دارید، حتماً به پزشک تان اطلاع دهید.

همۀ داروهای گیاهی و شیمیایی مصرفی تان را به پزشک تان اطلاع دهید.

بهترین دکتر تزریق ژل لب در تهران

در انتخاب پزشک تزریق لب بسیار دقت کنید و برای تزریق ژل لب به هر پزشکی اعتماد نکنید. پزشک مجرب و ماهر تاثیر قابل توجهی بر نتیجۀ ترزیق دارد.

تزریقِ ژل لب، به خودی خود، می تواند خطرات جدی ای را در پی داشته باشد، به خصوص اگر توسط پزشکی بی تجربه انجام بگیرد.

پیش از انجام تزریق، درمورد تجربیات و تحصیلات پزشک پرس وجو کنید.

از پزشک تان بخواهید عکس های پیش از تزریق و پس از تزریق بیمارانش را به شما نشان دهد.

بهترین دکتر تزریق ژل لب در تهران

بهترین دکتر تزریق ژل لب در تهران

برجسته کردن دائمی لب

کسانی که از فیلرهای موقتی لب استفاده کرده اند و حالا به فکر برجسته کردن دائمی لب هستند می توانند از فیلرهای دائمی یا تزریق چربی استفاده کنند. در حال حاضر، فیلرهای اسید هیالورونیک محبوب ترین نوع ژل لب به شمار می روند، اما برخی از بیماران از ماندگاری آن راضی نیستند. برای برجسته کردن دائمی لب، دو گزینه وجود دارد:

فیلرهای دائمی لب

فیلرهای دائمی لب 10 سال ماندگاری دارند و روش تزریق شان نیز همانند دیگر فیلرها است.

تزریق چربی به لب

برای تزریق چربی به لب، ابتدا، با انجام عمل لیپوساکشن، مقداری چربی از یکی از قسمت های بدن، مانند ران و شکم، برمی دارند و سپس، آن را به لب تزریق می کنند.

برجسته کردن دائمی لب با فیلر دائمی

کسانی که می خواهند لب های شان را برای همیشه برجسته کنند و به طور مرتب، برای تزریق مراجعه نکنند، می توانند از فیلرهای دائمی لب استفاده کنند.

فیلرهای دائمی لب 10 سال دوام می آورد. در طی 20 سال گذشته، 400000 بیمار از این فیلرها استفاده کرده اند.

عوارض فیلرهای دائمی، در مقایسه با فیلرهای موقتی، بسیار بیشتر و جدی تر است، از این رو، باید بیشتر احتیاط کرد.

در برجسته کردن لب ها با فیلرهای دائمی، احتمال بروز عفونت و خونریزی وجود دارد. مصرف آنتی بیوتیک احتمال بروز عفونت را کاهش می دهد. عفونت ناشی از تزریق فیلرهای دائمی ممکن است بلند مدت باشد و سبب بروز ندول یا توده شود.

ممکن است سیستم ایمنی بدن به این فیلرها واکنش نشان دهد و سبب ایجاد ندول یا گرانولوم شود.

پس از کاشتن فیلر دائمی، التهاب بروز می یابد؛ این التهاب، در مقایسه با التهاب ناشی از تزریق فیلر موقت، بیشتر است.

بهتر است پس از جاگذاری فیلر دائمی، هیچ فیلر دیگری را تزریق نکنید. اگر می خواهید لب های تان حجیم تر باشد، مجدداً از همان فیلر دائمی استفاده کنید.

روند تزریق این فیلرها کمتر از سی دقیقه طول می کشد و اگر توسط پزشک حاذق و باتجربه صورت بگیرد، هیچ جای زخمی هم به جا نمی ماند.

تزریق چربی به لب

اگر به دنبال برجسته کردن دائمی لب با روشی طبیعی هستید، می توانید از روش تزریق چربی به لب استفاده کنید. در این روش، مقدار کمی از چربی دیگر قسمت های بدن تان را از طریق لیپوساکشن خارج و، سپس، به لب ها تزریق می کنند. ممکن است پزشک بیش از حد نیاز چربی خارج کند، آن را در دمای مناسب نگهداری کند و در صورت نیاز، مجدداً به لب ها تزریق کند تا به سایز ایده آل برسد. احتمال بروز واکنش آلرژیک در تزریق چربی به لب تقریباً  صفر است. برای انجام تزریق چربی به لب، حتماً به پزشک حاذق و با تجربه مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان